Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Amerika Başkanı Trump'tan Erdoğan'a: Harika bir adam

Amerika Başkanı Trump'tan Erdoğan'a: Harika bir adam

18 May 2017

AK Parti GaziantepMilletvekiliŞamil Tayyar, Merkel-Trump görüşmesindeki tokalaşma krizine gönderme yaparak, "Beyaz Saray'daki görüşmeyi izleyen herkes Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır" dedi. Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi ve diğer Avrupalı liderler için kullandığı "ağır ifadeleri" ve Nazi benzetmelerini hatırlatırken, Trump'ın bu gerginlikten habersizmiş gibi göründüğü ve Erdoğan için "Harika bir adam" ifadesini kullandığı belirtildi. Beyaz Saray " daki görüşmeyi izleyen herkes Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır" dedi.

Acun Ilıcalı Ve Şeyma Subaşı'nın Düğün Tarihi Belli Oldu
Evlilikle ilgili ortaya çıkan ve konuşulan detaylara göre Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı , eylül ayında Fransa'da evlenecek. Tüm Türkiye´nin merakla beklediği Acun Ilıcalı-Şeyma Subaşı düğününde detaylar netleşmeye başladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz ay Almanya Başbakanı Angela Merkel ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili "Harika bir adam" dediği ifade edildi.

Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump fotoğrafı
Türkiye ile gerçekleşen güzel şeylerden biri de bu. "Kendisini de ailesi ile birlikte Türkiye'ye davet ediyorum" şeklinde konuştu. Baş başa görüşmenin ardından heyetlararası arası görüşme düzenlenecek, ardından iki lider öğle yemeği yiyecek.

Geçtiğimiz ay bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Almanya Başbakanı Merkel ve ABD Başkanı Trump'ın telefonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında da görüş alışverişinde bulunduğu ortaya çıktı. Erdoğan, Türkiye " nin Cumhurbaşkanı olmaktan öte bir anlam taşımaktadır" diye konuştu. Tayyar, Erdoğan ve Trump'un tokalaşma fotoğraflarının yer aldığı paylaşımda, "Söze gerek var mı, nerden nereye" ifadelerini kullandı.

Devlet iş kapısı olmaya devam ediyor
Ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da 2 bin 500 personel için kadro talep etti. Aynı zamanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2 bin 500 personel alınacak.

Amerika Başkanı Trump'tan Erdoğan'a: Harika bir adam