Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump fotoğrafı

Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump fotoğrafı

18 May 2017

Özellikle YPG-PYD terör örgütlerinin muhatap alınması, uluslararası mutabakata uygun değildir.

ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında yapılacak görüşmenin 20 dakika süreceği belirtilmiş, Erdoğan'ı Protokol Genel Müdür Vekili Rosemerie Pauli karşılamıştı. "Türkiye ile başarılı ve güçlü ilişkilerimiz var" açıklamasında bulundu. Uzun ve zorlu bir görüşmemiz olacak. Heyetlerarası görüşme yaklaşık 2 saat sürdü. Baş başa görüşmenin ardından heyetlararası arası görüşme düzenlenecek, ardından iki lider öğle yemeği yiyecek.

Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler ortak değerler çerçevesinde gelişmiştir. Kore Savaşı boyunca gösterdikleri cesaret hâlâ hafızalarımızda. Türk halkı son derece korkunç terör saldırıyla karşılaştı. Türkiye'ye, IŞİD, PKK ile terör örgütlerine karşı mücadelesinde destek veriyoruz. Ortadoğu'daki barışın tesis edilmesi tüm halkların güvenliği için ortak tavrı konuştuk.

6 yaşındaki kız çamaşır makinesinde ölü bulundu
Ayakta durmakta zorlanan Sevcan Koç, kızının mezarı başında gözyaşı döktü, ağıtlar yaktı. Çizgi film izleyip yatıyordu. Kısa süre sonra eve gelen anne Sevcan K , kızı Ecrin'i evde bulamaması üzerine kaybolduğunu düşünüp aramaya başladı.

Trump açıklamasında; '"Türkiye'nin, Suriye'deki dehşet verici katliamların durdurulması için verilen çabalara liderlik etmesini takdir ediyoruz". Bunu görmek için yapmanız gereken tek şey bugünkü gazetelerin ilk sayfalarına bakmak. Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile karşılıklı ticari ilişkileri geliştirmek konusunda hemfikir olduklarını belirterek, "Türkiye'nin silah siparişleri vardır, bunların Türkiye'ye ulaşması için elimizden geleni yapacağız" dedi. "Askeri ekipman ivedilikle teslim edilecek".

ABD Başkanı Trump, konuğunu kapıda karşıladı ve liderler gazetecilere poz verdi. Bölgemizin içinden geçtiği bu çalkantılı dönemde özellikle iki ülkenin göstereceği ilişki önem kazanmıştır. Esasen ABD ile BM, NATO ve G-20 gibi kilit kuruluşlarıyla yakın iş birliği içindeyiz.

Bu ziyaretimiz tarihi bir dönüm noktası teşkil edeceğine inanıyorum. Bölgemizdeki tüm terör örgütlerine karşı müşterek bir dayanışma ortaya koymamız büyük önem ifade etmektedir.

"Savaşlarda Türklerin cesareti efsanevidir." diyen Trump, bugün de yeni bir terör tehdidiye karşı karşıya olunduğunu ve bu ortak düşmana karşı yine ortak mücadele edeceklerini vurguladı. Suriye, Irak, Yemen'deki durumu kaosa çevirmek istenler elbet kaybedecektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda yaptığı konuşmada; '"Daha öncede ifade ettiğim gibi sayın başkana 15 Temmuz darbe girişiminin faili Fetö terör örgütü konusundaki bekletilerimizi açıkca ifade edeceğim". Sayın Trump'ın seçim zaferi Türkiye'nin de içinde bulunduğu bölgede yeni beklentilerin doğmasına, umutların filizlenmesine yol açmıştır. ABD'nin yeni yönetiminin bu umutlarını boşa çıkarmayacağaını umuyoruz. Türkiye'yi terörle mücadelesinde destekliyoruz. Bölgesel istikrarda Türkiye-ABD işbirliği çok önemlidir. Trump ile istişarelerimizi yoğunlaştırmanın kararı içindeyiz. Sayın Başkana nazik daveti ve konukseverliği için teşekkür ediyorum.

Galaxy Note 8 hakkındaki sızdırılan son bilgiler
Tweakers.net adlı bir site, Galaxy J5 (2017) ve Galaxy J7 (2017) özelliklerini yayınladı ve öncekileriyle de karşılaştırmıştı. Galaxy J7 (2017 ) tamamiyle metal bir gövdeye sahip olmasının yanında 3GB RAM ve 16GB dahili hafıza kapasitesi sunacak.

ABD Başkanı Donald Trump kritik görüşmesi ardından basın toplantısı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi. Beyaz Saray önünde Erdoğan'a destek ve karşıt protesto eylemlerinin de düzenlenmesi bekleniyor. Erdoğan, resmi çalışma ziyareti için geldiği ABD başkenti Washington'da, önemli konukların ağırlandığı Beyaz Saray'ın karşısındaki Blair House'ta konakladı.

"İki ülke yıllardır birlikte çalışıyor". Akar'ın resmi üniforma yerine, sivil kıyafet giymeyi tercih etmesi dikkat çekti. Trumpla yapacakları görüşmenin saati belli oldu. Türkiye ile gerçekleşen güzel şeylerden biri de bu. "Kendisini de ailesi ile birlikte Türkiye'ye davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Basın toplantısının ardından ABD ve Türkiye liderleri, heyetleri arası görüşmelere geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da Washington'a geldi.

ABD Silah Desteğine Devam Ediyor
Türkiye, ağırlıklı olarak PKK uzantısı olarak gördüğü Kürt gruplarla mücadele ediyor. Bizde ağır silah olmaması, teröre karşı mücadelemizi olumsuz etkiliyor.

Beyaz Saray'dan Erdoğan-Trump fotoğrafı