Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Erdoğan-Trump görüşmesi sonrasında Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş açıklama

Erdoğan-Trump görüşmesi sonrasında Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş açıklama

18 May 2017

Temaslar sırasında Suriye ve Irakta yaşanan gelişmeler kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır.” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, Londra ziyaretini şehir turuyla tamamladı
Birleşik Krallık Türkiye'nin en çok turist gönderen ülkeler sırasında Avrupa'da hep ilk üçte yer almıştır. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında gerçekleşen görüşme ile ilgili açıklama yaptı.

Devlet iş kapısı olmaya devam ediyor
Ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da 2 bin 500 personel için kadro talep etti. Aynı zamanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2 bin 500 personel alınacak.

Kalın, yaptığı açıklamada, TC Cumhurbaşkanı Erdoğanın, ABD Başkanı Trump ile Beyaz Sarayda gerçekleştirdiği görüşmeyi anımsattı.

Trump 'Çok gizli' bilgileri Rusya ile paylaştı
BBC Türkçe'nin haberine göre, açıklama, Trump'ın bu görüşmede devlet sırlarını Rusya'yla paylaşmakla suçlanmasının üzerine geldi. Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesiyle Trump'ın Beyaz Saray'a çıktığı yönündeki haberlerin ardı arkası kesilmedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın heyetler arası ve ikili görüşmelerde Türkiye-ABD ilişkilerinin stratejik öneminin vurgulandığını ifade etti. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

Erdoğan-Trump görüşmesi sonrasında Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş açıklama