Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Google Assistant iOS cihazlara geliyor

Google Assistant iOS cihazlara geliyor

18 May 2017

Uzun süredir iOS'e geleceği hakkında iddialar ortaya atılan asistan, nihayet iPhone'larda yerini almaya hazırlanıyor. Google'ın planlarına aşina olan kaynaklara göre, iOS cihazları için yardımcı, Google Allo'da mevcut sohbet işlevselliğinin ve Android cihazlarda zaten mevcut olan ses kontrollü sürümünün bir karışımını sağlayacak. Google CEO'su Sundar Pichai, Kaliforniya'daki Google'ın geliştirici konferansı I/O'nun açılış konuşmasında (17.05.2017) ulaşılan rakamı açıkladı.

6 yaşındaki kız çamaşır makinesinde ölü bulundu
Ayakta durmakta zorlanan Sevcan Koç, kızının mezarı başında gözyaşı döktü, ağıtlar yaktı. Çizgi film izleyip yatıyordu. Kısa süre sonra eve gelen anne Sevcan K , kızı Ecrin'i evde bulamaması üzerine kaybolduğunu düşünüp aramaya başladı.

Google Asistanı'nın iOS sürümü, Apple'ın tescilli işletim sistemine entegre olamayacak, açık nedenlerle Android'de olduğu gibi rapor devlete göre, şirketin bunun yerine normal sesli mesajlaşma sisteminin bir bileşimi olan bir hizmeti serbest bırakmayı planladığını belirtti.

Devlet iş kapısı olmaya devam ediyor
Ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da 2 bin 500 personel için kadro talep etti. Aynı zamanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2 bin 500 personel alınacak.

Geçtiğimiz yıl Google tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında görücüye çıkan Asistan, etkinliğin yıldızıydı.

Bakan Ağbal, bütçe verilerini değerlendirdi
Ağbal , bu yılın nisan ve ocak-nisan dönemine ilişkin bütçe uygulama sonuçlarını değerlendirdi. Aynı dönemde faiz dışı fazla 4 milyar 170 milyon lira oldu.

Google'ın dijital asistanı Google Assistant, Bloomberg'in haberine göre bugün gerçekleşecek olan Google I/O geliştirici konferansında tanıtılacak ve önümüzdeki günlerden itibaren kullanıcıların kullanımına sunulacak. Google Asistan Android kullanıcılarına da iOS kullanıcılarına da kısa sürede daha etkin bir hizmet vermeye başlayabilir. Şimdi ise yapay zekalı asistanın adeta rakibinin evine, deplasmana gidecek olması, mobil cihaz dünyasını yakından takip edenleri heyecanlandırmakta. Sorulan sorulara başarılı yanıtlar veren, telefon kullanımını kolaylaştıran ve çok sayıda dil desteği sunmasıyla tüm dünyada kullanılabilen asistan, şu andaki en iyi sanal asistanlardan biri olarak kabul ediliyor.

Google Assistant iOS cihazlara geliyor