Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Topbaş BİM hisselerini sattı

Topbaş BİM hisselerini sattı

18 May 2017

Ama şirketi yönetmeye devam edecek.

Trump 'Çok gizli' bilgileri Rusya ile paylaştı
BBC Türkçe'nin haberine göre, açıklama, Trump'ın bu görüşmede devlet sırlarını Rusya'yla paylaşmakla suçlanmasının üzerine geldi. Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesiyle Trump'ın Beyaz Saray'a çıktığı yönündeki haberlerin ardı arkası kesilmedi.

Mustafa Latif Topbaş, Bim Birleşik Mağazalar AŞ'deki yüzde 14,78'lik sermaye oranına tekabul eden 44 milyon 876 bin 992 adet halka kapalı paylarının tamamını şahsının kontrolünde bulunan Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'ye borsa dışından 61,00 TL birim fiyat ile sattı. Satış işlemi Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye hisse başına 61 TL'den oldu. Satış sonrası BimBirleşik Mağazalar A.Ş."nde doğrudan payım kalmamıştır." ifadeleri kullanıldı. Bu satışla Mustafa Latif Topbaş'ın BİM'de payı kalmadığı kaydedildi. Şirketimiz Mustafa Latif Topbaş'ın kontrolünde yönetilmektedir. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Son dakika: Edirne Belediye Başkanı'na saldıran kişi tutuklandı
Başkan isteği kırmadı ama Görkem H, Edirne Belediye Başkanı'na yumurta ve yumrukla saldırdı. Edirne Devlet Hastanesinde tedavi olan Gürkan'ın gözünde yırtık tespit edildi.

BİM hisselerini kendi şirketine sattığı belirtilen Mustafa Latif Topbaş'ın yaptığı satışın tutarının 718 milyon TL olduğu belirtildi.

Erdoğan-Trump görüşmesi sonrasında Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş açıklama
Kalın, yaptığı açıklamada, TC Cumhurbaşkanı Erdoğanın, ABD Başkanı Trump ile Beyaz Sarayda gerçekleştirdiği görüşmeyi anımsattı. Temaslar sırasında Suriye ve Irakta yaşanan gelişmeler kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır.” diye konuştu.

1944 yılında İstanbul'da doğan Mustafa Latif Topbaş iş hayatına 1961 yılında tekstil sektörü ile başladı. Mustafa Latif Topbaş daha sonra İdari Vekil Başkanlığını üstlenirken, 2005 yılından itibaren İdare Meclisi Başkanlığı ve Ocak 2010'dan itibaren ise İcra Kurulu Başkanlığı görevine geldi.

Topbaş BİM hisselerini sattı