Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Trump FBI Direktörü'nden "Flynn soruşturmasını" durdurmasını istedi

Trump FBI Direktörü'nden "Flynn soruşturmasını" durdurmasını istedi

18 May 2017

Trump'ın kovduğu Comey'nin notlarını New York Times gazetesi manşetten verdi.

Trump'ın Comey'den eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn hakkında yürütülen soruşturmayı durdurmasını istediğine yönelik haberlerin dün hızla yayılmasını takiben, Asya borsaları güne düşüşle başladı. Comey'ye ait olduğu iddia edilen nota göre, Trump şubat ayındaki bir görüşmelerinde Comey'ye, Flynn soruşturması için "Umarım bunun sona erdirirsin." dedi. "Bunu bırakabileceğinizi umuyorum" tümcesi dikkat çekiyor. "Trump'ın bu sözlerine cevaben Comey; "Katılıyorum, iyi bir adam" diyerek karşılık vermiş". Eğer bugün Temsilciler Meclisi'nde Demokratlar çoğunluğu ellerinde tutuyor olsalardı, "azil" tasarısı şimdiden yazılıyor olurdu.

Fakat Trump'ın içine düştüğü durumu "Watergate skandalı kadar büyük" olarak tanımlayan John McCain gibi bazı senatörler şimdiden tereddüt yaşıyor.Elbette eski başkan adaylarından John McCain'in parti çizgisine kıyasla aykırı tutumlar takınabildiği biliniyor.Cumhuriyetçiler bugüne kadar Trump'ın çok fazla vukuatında ses çıkarmadılar Cumhuriyetçiler, parti kurultayında Trump'a tam destek vermişlerdi.

WhatsApp'a rekor ceza! Kullanıcıların kişisel bilgilerini Facebook'la paylaştığı iddia edildi!
WhatsApp'tan yapılan açıklamada kararı inceledikleri ve İtalyan yetkililerle işbirliği içinde çalışmaya devam edecekleri belirtildi.

Azledilme tartışmalarının merkezindeki Donald Trump, medyayı eleştirdi. Öte yandan Anthony Zurcher, Cumhuriyetçiler için denizin artık bitmiş olabileceğini söylüyor.

Henüz söz konusu haberle ilgili Comey'den veya FBI'dan bir açıklama yapılmadı.

Haberin yayımlanmasının hemen hemen peşinden Beyaz Saray'dan izah geldi. Attığı tweette, "Comey basınla bilgi paylaşımına girmeden önce, dua etsin de kayda alınmış konuşmalarımız ortaya çıkmasın" ifadeleri bulunuyordu. Moskova idaresinin seçimlere müdahale ettiği istikametindeki iddialar, FBI tarafından resmen araştırılıyor. Beyaz Saray yetkilileri görevden almanın Rusya soruşturmasıyla ilgili olmadığını belirtmişti. Flynn, Rusya'nın Washington büyükelçisi ile yaptığı telefon konuşması hakkında yanlış bilgi verdiği için şubat ayında görevinden ayrılmıştı. Amerikan medyasının alınmadığı Oval Büro'te Trump, Lavrov ve Kilysak'ın resiminin resmi bir Rus resimci tarafından çekilmesi, geçtiğimiz hafta AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de en çok tartışılan başlıklardan biriydi. Yaz mevsiminde rastgele bir tahkikat bulunmadığını duyuran Comey, seçime 11 gün kala Clinton'ın tahkikat altında olduğunu duyuru edince ortalık karışmıştı. "Bu soruşturmayı bitirebileceğiniz umut ediyorum" şeklinde ifadelerde bulunan Trump'ın neden böyle söylemlerde bulunduğu bilinmiyor.

ABD Silah Desteğine Devam Ediyor
Türkiye, ağırlıklı olarak PKK uzantısı olarak gördüğü Kürt gruplarla mücadele ediyor. Bizde ağır silah olmaması, teröre karşı mücadelemizi olumsuz etkiliyor.

BBC'nin Washington'daki muhabiri Anthony Zurcher, atamayla ilgili, "Rusya hikayesi şimdi yeni ve daha ciddi bir safhaya giriyor" yorumunu yaptı.

Comey'nin görevden alınması Washington'da büyük tartışma yaratmıştı.

Başbakan Yıldırım, Londra ziyaretini şehir turuyla tamamladı
Birleşik Krallık Türkiye'nin en çok turist gönderen ülkeler sırasında Avrupa'da hep ilk üçte yer almıştır. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez.

Trump FBI Direktörü'nden