Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Wikileaks'e belge sızdıran Manning'e tahliye

Wikileaks'e belge sızdıran Manning'e tahliye

18 May 2017

ABD kamuoyunu kendisini belge sızdırdığı için "hain" olarak tanımlayanlar ve ABD ordusunun yanlışlarını ifşa ettiği için "kahraman" olarak görenler şeklinde ikiye bölen Manning için, serbest bırakılması talebiyle yüzbinlerce imza toplanmıştı.

Wikileaks'e bilgi sızdırdığı gerekçesiyle 7 yıldır cezaevinde tutulan ABD askeri Chelsea Manning, bugün tahliye edildi. Manning, 700 binden fazla gizli belgenin sızdırılması suçlamasıyla 2013'te 35 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Çeyrek altın ve altın fiyatları 15.05.2017
Geçen hafta 142 lira seviyelerini zorlayan gram altın fiyatı, yeni haftaya 140,9 lira seviyelerinde açtı. Gram altın fiyatı 156 liraya kadar yükselirken şu anda 141 lira civarında seyretmeye devam ediyor.

Hapse girmeden önce Bradley olan adını hapiste geçirdiği cinsiyet değişikliğinden sonra Chelsea olarak değiştiren Manning, Kansas'ta tutulduğu erkek hapishanesinde iki kere intihara kalkışmış, bir kere de açlık grevine girmişti.

Eski başkan Barack Obama, görevi bırakmadan hemen önce Manning'in cezasını dört aya indirmişti.

Amerika Başkanı Trump'tan Erdoğan'a: Harika bir adam
Beyaz Saray " daki görüşmeyi izleyen herkes Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır" dedi. Erdoğan , Türkiye " nin Cumhurbaşkanı olmaktan öte bir anlam taşımaktadır" diye konuştu.

Obama, başkanlığı boyunca 209 kişinin cezasını indirirken 64 kişiyi de affetti.

Manning, ABD askeri olarak görevlendirildiği Irak'ta erişim hakkının olduğu gizli belgeleri 2010'da Wikileaks'e sızdırmıştı.

Galaxy Note 8 hakkındaki sızdırılan son bilgiler
Tweakers.net adlı bir site, Galaxy J5 (2017) ve Galaxy J7 (2017) özelliklerini yayınladı ve öncekileriyle de karşılaştırmıştı. Galaxy J7 (2017 ) tamamiyle metal bir gövdeye sahip olmasının yanında 3GB RAM ve 16GB dahili hafıza kapasitesi sunacak.

Wikileaks'e belge sızdıran Manning'e tahliye