Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Google ile işbirliği yapan İŞKUR YouTuber yetiştirecek

Google ile işbirliği yapan İŞKUR YouTuber yetiştirecek

19 May 2017

Google ile iş biriliğine giren Türkiye iş kurumu yeni gelir kapısını YouTuber'lık eğitimlerine başladı.

Acun Ilıcalı Ve Şeyma Subaşı'nın Düğün Tarihi Belli Oldu
Evlilikle ilgili ortaya çıkan ve konuşulan detaylara göre Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı , eylül ayında Fransa'da evlenecek. Tüm Türkiye´nin merakla beklediği Acun Ilıcalı-Şeyma Subaşı düğününde detaylar netleşmeye başladı.

Türkiye İş Kurumu, Google ile yaptığı iş birliği sonrasında Dünya'daki gençlerin yeni gelir kapısı olacak olan Youtuber'lik için eğitimler başlatıyor. Dünyanın en yaygın kullanılan video uygulaması YouTube, gençlere para kazanmanın önünü açıyor. Youtube kanallarından aylık kazanç 30 bin lirayı bulabiliyor. Türkiye'de bu işi yapan gençler kurdukları kanallarla takipçi sayılarını artırarak binlerce lirayı bulan kazançlar elde edebiliyor.

Bakan Ağbal, bütçe verilerini değerlendirdi
Ağbal , bu yılın nisan ve ocak-nisan dönemine ilişkin bütçe uygulama sonuçlarını değerlendirdi. Aynı dönemde faiz dışı fazla 4 milyar 170 milyon lira oldu.

"Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi" adı verilen projeler bütünü kapsamında hayata geçirilen bu çalışma, gençlerin dijital ortamdaki becerilerini geliştirmeye odaklanacak.

Huawei Honor 9 Ne Zaman Tanıtılacak?
Cihazın yaklaşık bir ay sonra resmi tanıtımının yapılması bekleniyor. The Honor 9 modeli ile ilgili bazı özellikler de netleşmiş gibi. Bugün The Honor 9 modeli ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

İlk etapta 6 farklı şehirde başlayacak olan eğitimler, Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya'da öğrenim hayatına devam eden öğrencilere yönelik olarak Googlle tarafından "Dijital Girişimcilik" ve 'Youtuber Nasıl Olunur' başlıkları ile birlikte sunulacak. İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal başkanlığında Google Türkiye Ofisi'yle yapılan toplantıda dönüşüm hareketine ilişkin planlama yapıldı. Aynı zamanda İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa'da Girişimcilik Eğitim Programı'ndan faydalanan vatandaşlara da yine Google tarafından "Dijital Girişimcilik Eğitimi" de verilecek.

Google ile işbirliği yapan İŞKUR YouTuber yetiştirecek