Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 May 2017

Akbayır mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürkün 19 Mayıs 1919da Samsunda başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, bağımsız ve güvenli yarınlara emin adımlarla yürüyüşüdür. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz, yarının umudu gençlerimizin de "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. "Tabi ki, aziz milletimiz de birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü saldırı ve tehdidi kararlılıkla bertaraf edeceğini 15 Temmuz'da bir kere daha tüm dünyaya göstermiştir" dedi. Gençlerimiz, bu ülkenin sadece zenginliği değil, dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlerimize emanettir. Ülkemizi her alanda daha ileriye taşıyacak olan gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi bizim öncelikli hedeflerimizden biridir.

"Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadele'nin en önemli günü olan 19 Mayıs 1919 "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" nın 98'inci yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz". Sizler, Türkiye'yi aydınlatan güneşin ışığını yansıtıyorsunuz.

Cumhuriyet internet sitesi GYY'si Oğuz Güven tutuklandı!
Oğuz Güven tutuklama sonrası adliye sarayından ayrılmadan önce gazeteci arkadaşları ve kızıyla vedalaştı. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

Vali Baruş'un mesajı şu şekilde: "Tarih boyunca devletlerin ve milletlerin kaderlerini tayin eden önemli dönüm noktaları vardır".

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yayımladığı mesajında, "19 Mayıs Türk tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır". Ve bu önemli gün Atatürk'ün gençlere armağanıdır.

Amerika Başkanı Trump'tan Erdoğan'a: Harika bir adam
Beyaz Saray " daki görüşmeyi izleyen herkes Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır" dedi. Erdoğan , Türkiye " nin Cumhurbaşkanı olmaktan öte bir anlam taşımaktadır" diye konuştu.

19 Mayıs'ın gençlerin bayramı olarak adandığını kaydeden Başkan Asya, "Ülkenin en sıkıntılı günlerinde, dünya siyasi tarihine bakıldığında demokrasi ve özgürlük adına başlayan umut dolu mücadelelerin dinamiği olan gençler, dün olduğu gibi bugünde ülkemizde bağımsızlık ve demokrasi bayrağını yükseklere taşımaya devam ediyorlar".

Sneaker'dan ilham alan iPhone 7 kılıfları
Roshe isimli kılıf sadece açık mavi renk seçeneğine sahip olarak karşımıza çıkarken, Roshe isimli kılıf ise parlak kırmızı ve yeşil renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı