Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Saç telinden bin kat daha ince nano-hologram üretildi

Saç telinden bin kat daha ince nano-hologram üretildi

19 May 2017

Pekin Teknoloji Üniversitesi ile RMIT Üniversitesi'nde görevli bilim adamlarının birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucunda VR destekli gözlüğe ihtiyaç duymadan üç boyutlu görebilmeyi sağlayacak saç telinden bin kat daha ince bir hologram üretildi.

Min Gu, "Bilgisayar ortamında üretilen mevcut hologramlar, elektronik cihazlar için oldukça büyük. Ancak bizim ultra ince hologramımız bu boyut engellerinin üstesinden gelecek." dedi. Üç boyutlu hologram teknolojisi, tıbbi teşhis cihazları, eğitim, veri depolama, savunma ve siber güvenlik gibi birçok alanın şeklini değiştirme potansiyeline sahip. "Çalışma, bu alanlardaki devrime yönelik atılmış çok önemli bir adım." diye konuştu.

Deniz Seki hapisten çıkmadan parayı buldu
Deniz Seki , nişanlısı aracılığı ile cezaevinde 20 konser anlaşması yaptı ve 2.4 milyon lirayı şimdiden kazandı. Deniz Seki, yaklaşık 3 yıldır tutuklu bulunduğu Bakırköy kadın cezaevinden 5 Haziran'da çıkacak.

Dr. Zengyi Yue ise bundan sonraki amaçlarının üç boyutlu hologram görüntülemeyi sağlayabilmek adına LCD ekranların üzerine yerleştirilebilecek bükülmez bir film olacağını belirtirken ürettikleri nano hologramın boyutunu da 10 kat daha küçültmek istediklerini sözlerine ekledi.

Avustralya ve Çin işbirliği ile geliştirilen bu hologram sistemi sayesinde akıllı telefon, bilgisayar ve televizyon dünyasında varolan cihazlar için üç boyutlu hologram teknolojisinin üretilmesine kapı araladığı öne sürüldü.

Trump FBI Direktörü'nden "Flynn soruşturmasını" durdurmasını istedi
Eğer bugün Temsilciler Meclisi'nde Demokratlar çoğunluğu ellerinde tutuyor olsalardı, "azil" tasarısı şimdiden yazılıyor olurdu. Moskova idaresinin seçimlere müdahale ettiği istikametindeki iddialar, FBI tarafından resmen araştırılıyor.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir.

Kim Milyoner Olmak İster'e Birsen Teyze damga vurdu
Türkiye'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele için ailesini Türkiye'ye getirdiğini de belirtti. Kim Milyoner Olmak İster'de rekor kıran 89 yaşındaki Birsen hanm adeta rekor kırıyor.

Saç telinden bin kat daha ince nano-hologram üretildi