Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Sözcü Gazetesi'nin Avukatından Operasyon Hakkında Açıklama

Sözcü Gazetesi'nin Avukatından Operasyon Hakkında Açıklama

19 May 2017

"#SözcüSusarsaTürkiyeSusar - Susmayacağız" başlıklı açıklamada, "Türkiye'nin kurtuluş mücadelesine başladığı 19 Mayıs günü Türkiye'nin vicdan sesi olan Sözcü'ye yöneltilen algı operasyonu yurdun büyük bölümünde infial yarattı". Haberi ilk olarak yine Sabah verdi" derken Birgün yazarı Erk Acarer "Sıra Sözcü'ye gelmiş.

Adreslerinde bulunamayan diğer 2 şüpheliyi arama çalışmalarının devam ettiği belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında '"FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işledikleri"' iddiasıyla gözaltı kararı çıkarıldı. Gazeteye neden operasyon yapıldı? Sözcü'nün telefonları kilitlendi. Büyük şehirlerden köylere kadar binlerce noktadan destek telefonları, mailleri yağıyor. Kimse merak etmesin Sözcü susmayacak. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Sözcü Gazetesi'nin sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Mediha Olgun'un finans müdürü Yonca Kaleli ile İzmir muhabiri Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı olmadığını, sadece arama ve el koyma kararı bulunduğunu söyledi.

Amerika Başkanı Trump'tan Erdoğan'a: Harika bir adam
Beyaz Saray " daki görüşmeyi izleyen herkes Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır" dedi. Erdoğan , Türkiye " nin Cumhurbaşkanı olmaktan öte bir anlam taşımaktadır" diye konuştu.

Sözcü Gazetesi avukatı Celal Ülgen yaptığı açıklamada, soruşturmaya ilişkin 6 kez savcının değiştiğini ifade ederek, "Hiçbir savcı suç unsuru görmediği için buna cesaret edemedi".

Kararın ardından bazı adreslerde arama yapıldığı belirtiliyor. Sözcü muhabiri Gökmen Ulu'nun aslında gazetecilik başarısı olan haberi, çabası ne yazık ki karşımıza bir suç istinadı olarak çıkıyor. Sabah yedi buçuktan itibaren arama ve el koyma kararı var. Güvenlik şubeden polisler evde arama yaptı.

Şüphelilere yönelik suçlamalar arasında darbe girişiminde Erdoğan'ın Marmaris'te tatil yaptığı otelin adres ve görüntüsünün Sözcü'nün internet sitesinde, 'Sözcü Erdoğan'ı buldu' başlığıyla haberleştirilmesinin bulunduğu öğrenildi.

Coşkun Sabah 4.5 milyon TL'lik tazminatı nasıl ödeyecek ?
Konser için Antalya'ya gittiğini söyleyen sanatçı, 20 yıllık eşi Ceyda Sabah'tan anlaşmalı olarak ayrıldıklarını belirtti. Dediğim gibi gönlümden kopan para bu, sorun yok. Ünlü sanatçı, havaalanına 40 bin TL'lik mütevazı otomobiliyle geldi.

Gazetenin manşet sayfasında şu ifadeler yer alıyordu: "Sözcü üzerindeki baskılar artıyor sevgili okurlar".

Bu ülkede herkes "FETÖ " cü olabilir ama Sözcü asla olamaz!

Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Vali Baruş'un mesajı şu şekilde: "Tarih boyunca devletlerin ve milletlerin kaderlerini tayin eden önemli dönüm noktaları vardır". Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yayımladığı mesajında, " 19 Mayıs Türk tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır".

Sözcü Gazetesi'nin Avukatından Operasyon Hakkında Açıklama