Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Sözcü gazetesinin iki haberine soruşturma

Sözcü gazetesinin iki haberine soruşturma

20 May 2017

Habertürk Haber Merkezi'nden Veli Sarıboğa ve Müslim Sarıyar'ın haberine göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Sözcü gazetesinin imtiyaz sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Mediha Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılığın soruşturmayı, '"FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek"', '"Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı"', '"Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyan"' suçlarından başlattığı öğrenildi. Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, "Soruşturma gazete yöneticileri hakkında".

Avukat Ülgen, "Şu ana kadar gözaltı kararı yok. Hakkında yakalama gözaltı kararı var. Sadece patron ve birkaç çalışanı" yanıtını verdi.

Galaxy Note 8 hakkındaki sızdırılan son bilgiler
Tweakers.net adlı bir site, Galaxy J5 (2017) ve Galaxy J7 (2017) özelliklerini yayınladı ve öncekileriyle de karşılaştırmıştı. Galaxy J7 (2017 ) tamamiyle metal bir gövdeye sahip olmasının yanında 3GB RAM ve 16GB dahili hafıza kapasitesi sunacak.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gözaltı kararlarının ardından bir açıklama yapan Sözcü Gazetesi'nin avukatı Celal Ülgen bir açıklama yaparak, "Batman'dan gelmiş olan bir savcı arkadaş, eski Batman Savcısı, arama ve el koyma kararı veriyor".

Ulu'nun Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtindeki evine gelen ekipler, şüpheliye hakkında gözaltı, arama ve dijital verilere el koyma kararı olduğunu bildirerek, evde arama yapmaya başladı. Arama tutanağında, herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı belirtildi. Sadece mini ipad bulundu ve el konuldu. O Ipad'i götürecekler ancak benim bütün ikazlarıma rağmen imajı alınmadı. Aslında imaj almak polisin yararına. Kendi delilini kendisi yok ediyor.

Yıllar önce Fehmi Koru, Taha Kıvanç takma adıyla Burak Akbay için şunları yazmıştı: Ayrılanlar Sözcü'ye mi gider? Akbay, "Firari açıklaması tam bir skandal". Türkiye'deki eğitimine Maçka Ilkokulu'nda başlayıp, ardından Özel Dost Lisesi'nde okuyup mezun oldu. "Yine Türkiye'ye geldim. Bu nasıl firarilik, anlamak mümkün değil." dedi.

Trump FBI Direktörü'nden "Flynn soruşturmasını" durdurmasını istedi
Eğer bugün Temsilciler Meclisi'nde Demokratlar çoğunluğu ellerinde tutuyor olsalardı, "azil" tasarısı şimdiden yazılıyor olurdu. Moskova idaresinin seçimlere müdahale ettiği istikametindeki iddialar, FBI tarafından resmen araştırılıyor.

Sözcü gazetesinin İzmir muhabiri Gökmen Ulu, gözaltına alındı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Sözcü gazetesi darbe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tatil yaptığı yeri deşifre eden bir haber yayınlandı. Öğrenciliği cemaat evlerinde geçmiş Burak Akbay'a buradan şapka çıkarıyorum.

Sözcü gazetesi 2 Eylül 2016'da "Sözcü'yü susturmak istiyorlar" manşetiyle çıkmıştı. Sözcü gazetesinin bugünkü manşetinde "Atatürk yüzyılın en büyük lideri" başlığını attığını kaydeden Yarkadaş, "Bu manşet atıldığı gün 300 bin tirajlı Sözcü gazetesine yönelik bir operasyon yapılıyor". Şüphelilerden Burak Akbay'ın ise yurtdışında olduğu öğrenildi.

Google Assistant iOS cihazlara geliyor
Uzun süredir iOS'e geleceği hakkında iddialar ortaya atılan asistan , nihayet iPhone'larda yerini almaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Google tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında görücüye çıkan Asistan , etkinliğin yıldızıydı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öğle saatlerinde Sözcü Gazetesi'ni ziyaret etti.

Sözcü gazetesinin iki haberine soruşturma