Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

21 May 2017

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98'nci yıldönümü Antalya'nın Alanya ilçesinde törenle kutlandı.19 Mayıs kutlamaları Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreni ile başladı. Daha sonra folklor gösterisi sergilendi.

Kutlama törenine İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Ziyaddin CAVLAK, Belediye Başkanı Hasan ÜNVER, askeri erkan ve daire müdürleri çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Daha sonra Cumhuriyet Anadolu Lisesi Halkoyunları Ekibinin gösterisi sunuldu.

Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla süren etkinlikte, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı. Atatürk'ü ziyarete çocuklarıyla gelenler, tören alanında fotoğraf çektirirken, öğrenciler, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı attı.

Wikileaks'e belge sızdıran Manning'e tahliye
Manning, ABD askeri olarak görevlendirildiği Irak'ta erişim hakkının olduğu gizli belgeleri 2010'da Wikileaks'e sızdırmıştı. Wikileaks'e bilgi sızdırdığı gerekçesiyle 7 yıldır cezaevinde tutulan ABD askeri Chelsea Manning, bugün tahliye edildi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yılda Kahramanmaraş'ta Atatürk Meydanı'nda Atatürk Anıta çelenk bırakma töreni düzenlendi. Protokole Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Belediye Başkan yardımcıları ve bazı siyasi parti ilçe başkan yardımcıları katılım sağladılar.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, silah arkadaşları ve milli mücadele kahramanları ile birlikte bağımsızlık meşalesini Samsun'da yakmasının üzerinden tam 98 yıl geçti". Öğrencilere hediyelerinin verilmesinin ardından kompozisyon ve şiir yarışmalarında birinci olan eserler okundu.

19 Mayıs sabahı İsmet Atlı Şehir Stadyumu'nda başlayan kutlamalar protokolün ilçe halkını selamlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

İskele Caddesi üzerinde 'gençlik yürüyüşü' ile başlayan kutlamalar, daha sonra Yaşar Kemal Parkı'nda devam etti.

Bu hafta en çok altın kazandırdı
Bu hafta, bireysel emeklilik fonları yüzde 0,01 değer kaybederken, yatırım fonları yüzde 0,10 değer kazandı. Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi günü yüzde 0,60 düşüşle 95.147,34 puandan tamamladı.

Keban'daki törende düzenlenen turnuvalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Toplum olarak, özgüveni yüksek, çağdaş, akıl ve bilimin peşinden koşan gençlerin yetişmesini sağlamak zorunda olunduğunu belirten Ökten, "Atatürk'ün bize bıraktığı mirası, ancak çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırabilirsek ona layık olabiliriz" ifadelerini kullandı. Sıdıka Kelami Ertan Anadolu Lisesi Müdürü Osman Uysal, konserde saz çalacak ve öğrencilerden oluşan koroyu ve saz ekibini yönetecek.

İlk olarak saat 10.00'da Polisevi önünden hareketle törenin yapılacağı Kaymakamlık bahçesine kadar gençlik yürüyüşü gerçekleştirildi. Kurucularımızdan Ahmet Fetgeri Aşeni'nin 1935 yılında kulübümüz adına yaptığı önerinin kanunlaşması sonrasında "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı" büyük bir coşkuyla, büyük bir onurla nesillerden nesillere kutlanmaya devam etmektedir. Sarıgöl'deki kutlamalarda Sarıgöl Belediyesi Kültür ve Sanat Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Sarıgöl Harmandalı Oynuyor" projesi kapsamında Kültür ve Sanat Eğitmeni Barış Uzgidim önderliğinde, 460 kişi aynı anda harmandalı oynadı.

Beşiktaş-Kasımpaşa maçı muhtemel 11'leri
Ligde oynadığı son maçlarda kalesini gole kapatamayan Beşiktaş , savunmadaki kötü performansını Bursaspor karşısında bitirdi. Beşiktaş ile Kasımpaşa , bu akşam yapacakları maçla lig tarihinde 28. kez karşı karşıya gelecek.

Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı