Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » SON DAKİKA! Mehmet Görmez'den FETÖ'ye skandal mektup!

SON DAKİKA! Mehmet Görmez'den FETÖ'ye skandal mektup!

24 May 2017

TGRT Haber'de yayınlanan 'Günaydın Türkiye' programına katılan Prof. Prof. Şimşirgil ve TGRT Haber ekibi, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in 2013 yılında, FETÖ lideri Gülen'e yazdığı mektubu canlı yayında ekranlara getirdi. Mektubun ortaya çıkmasının ardından Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmezi istifaya çağırdı.

"Ehl-i Hadisin naçiz bir talebesi olarak bir grup genç alimle birlikte, Rasul-i Ekrem'in nübüvvet mişkatından iktibas ile cem, tebvib ve tasnif ederek şerhettiğimiz 'Hadislerle İslam - Hadislerin Hadislerle Yorumu" eserini şahsım da dahil çağımız islam nesillerinde büyük emekleri olan zat-ı alilerinin yüksek ıttılaına ve tenkidatına arz etmekten şerefyab olduğumu ifade eder, sıhhat, afiyet, uzun ömürler niyazıyla selam, hürmet ve muhabbetlerimi takdim ederim".

İkitelli'de yangın! Patlama sesleri geliyor
Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu ve maddi hasar oluşturan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Yer yer patlamaların meydana geldiği yangın nedeniyle gökyüzünü yoğun bir duman kapladı.

Nurettin Yıldız'ın Suud ajanı bir Vehhabi misyoneri, Mustafa İslamoğlu'nun İran ajanı bir Şia misyoneri olması kadar Mehmet Görmez de selefleriyle birlikte FETÖ ile işbirliği yapmış bir Vatikan hizmetçisidir. Mehmet Görmez'in bu talimatı darbeye direnişte çok önemli bir kilometre taşı olarak kabul edilmekte. Hep beraberlerdi. Bardakoğlu, "Diyanet Sünni kuruluş değildir" dedi.

TRGT Haber ise mektubu, 'Görmez'den FETÖ'ye şok mektup' ve "Diyanet İşleri Başkanı'nın skandal ifadeleri ortaya çıktı" ifadesiyle haberleştirdi. Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı'nda din adamlarıyla bir araya geldi. "Sadece onların yapabileceği bir fitnedir" diye konuştu.

Sarp Levendoğlu, Derya Şensoy aşkı belgelendi
Birce Akalay ile evli olduğu dönemde Derya Şensoy ile yasak aşk yaşadığı konuşulan Sarp Levendoğlu sonunda yakayı ele verdi. Ancak çıkışta hayranlarının isteğini kırmayıp fotoğraf çektirmek için bekleyince kaçış macerası sona erdi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 2013'te Fethullah Gülen'e mektup yazdığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. İçinden geçtiğimiz bu zor süreçlerde çeşitli sebeplerle Diyanet İşleri Teşkilatı'nı asrın terörü FETÖ ile ilişkilendirmek büyük bir fitnedir.

Görmez, "Bu fitne o kadar çirkin bir iftiradır ki, bu sadece 15 Temmuz'da bu ihaneti, darbeyi, işgali yapan terör örgütünün eseri olabilir ancak".

MotoGP dünya şampiyonu hayatını kaybetti
Eski MotoGP dünya şampiyonu ABD'li Nicky Hayden , İtalya'da geçirdiği trafik kazasından 5 gün sonra yaşamını yitirdi. Nick Hayden'in babası Earl Hayden ve erkek kardeşleri Roger Lee ve Tommy de birer yarışçıydı.

SON DAKİKA! Mehmet Görmez'den FETÖ'ye skandal mektup!