Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » CHP'li vekiller, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için oturma eylemi başlattı

CHP'li vekiller, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için oturma eylemi başlattı

25 May 2017

KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın tutuklanmalarının ardından CHP milletvekilleri İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak istediler. Polisin uyarılarına kulak asmayan gösterici grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Bariyerlerle yetinmeyen polis vekillerin gelmesinden hemen önce bariyerin arkasına bir TOMA, bir otobüs ve bir anons aracı çekti.

Grup basın açıklamasının olaysız şekilde dağıldı. Polislerin geçişine izin vermediği vekiller Yüksel girişinde oturma eylemine başladı. Yaşanan tartışmada vekillerin polisin ördüğü bariyerleri yıktığı görüldü. Milletvekillerinin oturma eylemi sürüyor. Veli Ağbaba, volta eylemini elinde tesbihle yaparken, milletvekilleri de volta boyunca AKP politikalarını eleştiren konuşmalar yapıyor. Tartışmalarla birlikte Yüksel Caddesi'ne gelen CHP'lilerin önü Karanfil Sokak'ta kesildi. Bu hukuksuz gözaltı ve tutuklamaları şiddetle protesto ediyoruz.

CHP'li vekillerden 7 saatlik eylem
İzmir'de, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Tutuklanmasına Tepki Eylemi

Yüksel Caddesi'ndeki tüm dükkanlar kapatıldı.

Bugün Ankara'daki İnsan Hakları Anıtı'nda gözaltına alınan öğretmenler için oturma eylemi vardı.

Kapanan şirket sayısı yükseldi
Nisanda geçen yılın aynı ayına göre ise kurulan şirket sayısı yüzde 9,84, kapanan şirket sayısı yüzde 18,64 artış gösterdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ), 2017 yılı Nisan ayına ait 'Kurulan ve Kapanan.

Gülmen ve Özakça dün tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Semih Özakça Sincan 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde, Nuriye Gülmen ise Sincan Kadın Kapalı Cezaevi'nde tutuluyor.

Konut satışları yüzde 7,6 arttı
Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 4 konut ile Hakkâri , 8 konut ile Ardahan ve 18 konut ile Şırnak oldu. Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Karabük'te Nisan ayında 411 konut satışı yapıldı.

"Nuriye Gülmen de Özakça'nın beyanlarına benzer ifade verdi".

İddianamede, terör örgütü DHKP-C " nin açık alan memur yapılanması olduğu belirtilen Devrimci Memur Hareketi (DMH) içerisinde faaliyet gösteren bazı kişilerin, OHAL uygulamaları kapsamında KHK ile görevden ihraç edilmeleri nedeniyle Kasım 2016'dan itibaren Ankara'da basın açıklaması ve oturma eylemleri gerçekleştirildikleri belirtildi.

Son dakika: Yaşaması için kampanyalar düzenlenen Eymen bebek hayatını kaybetti
Neziha Çapkın, " Affet oğlum seni kurtaramadık " diye ağlarken, çocuğunun cenazesinin tabuta konulmasını istemedi. Eymen bebeğin ilaçları için lazım olan paranın büyük oranda toplandığı son 300 bin lira kaldığı öğrenildi.

CHP'li vekiller, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için oturma eylemi başlattı