Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Mahkeme booking.com'un itirazını reddetti

Mahkeme booking.com'un itirazını reddetti

26 May 2017

Booking.com'un kendisi hakkında verilen engelleme kararına yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedildi.

Dokuz tur, dokuz otel ve turizm şirketi ve üç gerçek kişi ile Bodrum Turistik Otel İşletmecileri Derneği ve Türkiye Otelciler Birliği'nin (TÜROB) katıldığı duruşmada tarafları dinleyen mahkeme heyeti, booking.com'a konan ihtiyati tedbir kararını kaldırmadı.

Cavaliers, NBA finaline bir adım uzaklıkta
LeBron, Irving ve Love'dan oluşan "Big Three" kaydettiği toplam 93 sayıyla, playoff etabındaki en skorer maçlarına imza attı. Cavaliers kazanması halinde NBA finalinde üst üste 3. kez Golden State Warriors'ın rakibi olacak.

"Mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik yaptığımız itirazın reddine karar vermesi tarafımızda hayal kırıklığı yaratmıştır". Ardından 29 Mart 2017 tarihinde mahkeme booking.com "un Türkiye'deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı çıkardı".

Dünya'dan Emre Eser'in haberine göre davacı taraf mahkemede Uber'in İspanyol taksicilerin itirazı üzerine haksız rekabet yarattığı gerekçesi ile kullanımının yasaklanmasını örnek olarak mahkemeye sundu.

SON DAKİKA! Mehmet Görmez'den FETÖ'ye skandal mektup!
Yurtdışı Din Hizmetleri Konferansı'nda din adamlarıyla bir araya geldi. "Sadece onların yapabileceği bir fitnedir" diye konuştu. Mehmet Görmez'in bu talimatı darbeye direnişte çok önemli bir kilometre taşı olarak kabul edilmekte.

TÜRSAB avukatları, Avrupa Adalet Divanı'nda akıllı telefon üzerinden araç çağırma uygulaması Uber'in Pop servisini engellediğini ve Booking.com'un benzer bir operasyon gerçekleştirdiğini iddia etti.

Booking.com, mahkemeye yaptığı başvurunun reddedilmesini "hayal kırıklığı" ile karşılandığını belirtti. Türkiye yasalarına ve hukukuna her zaman bağlı kalacağımızı bu vesileyle yinelemek isteriz. Dolayısıyla itirazımızın değerlendirileceği süre içerisinde Türkiye'den Türkiye içerisine yapılan işlemlere erişim mümkün olmayacaktır. Hukuki sürecini sürdürecek olan popüler platform, bu süre zarfında gerek yurt içi gerekse de yurt dışı rezervasyon hizmetlerinin kesintisiz olarak devam edeceğini açıkladı.

Paris Orly Havalimanı'nda bomba ihbarı
Hemen hemen her gün metro ve havalimanlarında benzer güvenlik uygulamaları gerçekleştiriliyor. Orly Havalimanının boşaltıldığı iddiası Türk yolcuların twitter hesabından paylaşıldı.

Türkiye'de faaliyetleri durdurulan Booking.com; karara tekrar itiraz edeceklerini belirterek; "karardan zarar gören otelcilerin davaya müdahil olması nedeniyle haklılığımıza inancımız tamdır" açıklamasında bulundu.

Mahkeme booking.com'un itirazını reddetti