Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Trabzon imsakiyesi 2017 - Trabzon iftar saatleri

Trabzon imsakiyesi 2017 - Trabzon iftar saatleri

26 May 2017

Diyanet imsakiyesi ile birlikte il il namaz vakitlerini ve iftar vakitlerini öğrenebilirsiniz.

İmsakiye 2017 Diyanet takvimine göre bu yıl Ramazan ayında Türkiye'de orucunu en erken Hakkarililer, en geç ise Edirneliler açacak.

İlk sahur ve ilk iftar saatini haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte İlk sahur saati ve il il Ramazan imsakiyesi...

Bakan Bozdağ: İncelenmedik hakim ve savcı kalmadı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ , hakim ve savcılara sosyal medya uyarında bulunarak " Sosyal medya denen canavarı kullanmayın " dedi. Eğer istedikleri gibi bir iddianame çıkar, bir karar çıkarsa da onları 'Ankara'da hakimler, savcılar var' diye kutsuyorlar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, geleneksel Ramazan eğlenceleri ile farklı kültürlerin tanıtılacağı, hemşeri gecelerinin bir araya geleceği programlar hazırladı.

İftar ve sahur saat kaçta yapılacak? Geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında 1 ay boyunca Karaalioğlu Parkı içerisinde farklı etkinlikler düzenlenecek. Akşamları da konser ve etkinliklerle Ramazan'ı doyasıya yaşayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Antalyalıların unutulmaz bir Ramazan yaşaması için hazırlıklarını tamamladı.

Cavaliers, NBA finaline bir adım uzaklıkta
LeBron, Irving ve Love'dan oluşan "Big Three" kaydettiği toplam 93 sayıyla, playoff etabındaki en skorer maçlarına imza attı. Cavaliers kazanması halinde NBA finalinde üst üste 3. kez Golden State Warriors'ın rakibi olacak.

İmsakiye 2017 Siirt takvimine göre ilk sahura 26 Mayıs 2017 cumayı 27 Mayıs Cumartesi'ye bağlayan gece saat 03.03 " de kalkmış olacak, ilk iftar vakti ise 27 Mayıs cumartesi günü saat 19.33 " te olacak. Aşık ile Maşuk, Mehteran ve Tasavvuf Müziği Topluluğu konserleri de Antalyalılarla buluşacak.

On bir ayın sultanı Ramazan geldi. Ramazan ayı ne zaman başlıyor?

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her akşam 5 bin kişiye iftar yemeği ikram edilecek. Batı Trakya'daki İskeçeli Müslümanlar, saat 20.48'de, Gümülcine'de ise 20.46'de oruç açacak. Ayrıca Ermenek Kültür Çadırı, Çamlıbel Kültür Çadırı'nda sıcak yemek, Tıp Fakültesi Acil Servisi, Araştırma Hastanesi Acil Servisi, Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi önü, otogar, yoğun trafiğin yaşandığı Sanayi, Migros, Çallı, Meydan, Hal, Demokrasi kavşaklarında vatandaşlara acil iftariyelik servisi yapılacak.

Kapanan şirket sayısı yükseldi
Nisanda geçen yılın aynı ayına göre ise kurulan şirket sayısı yüzde 9,84, kapanan şirket sayısı yüzde 18,64 artış gösterdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ), 2017 yılı Nisan ayına ait 'Kurulan ve Kapanan.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre, ramazanın ilk günü yurdun büyük bölümünde yağış öngörülüyor.

Trabzon imsakiyesi 2017 - Trabzon iftar saatleri