Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Enes Kanter için "ByLock kullanıyor" iddiası ile kırmızı bülten istendi

Enes Kanter için "ByLock kullanıyor" iddiası ile kırmızı bülten istendi

28 May 2017

Savcılık talebinde Kanter için kırmızı bülten çıkartılması da istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar'ın koordinasyonunda savcı Can Tuncay tarafından yürütülmekte olan soruşturmada Enes Kanter hakkında tutuklamaya yönelik olarak yakalama kararı çıkarılması talebinde bulunuldu.

NBA tarihinin en skoreri: LeBron James
James, 5 bin 762 sayısı bulunan efsane oyuncu Kerim Abdül Cabbar'ı bu ay başında Toronto Raptors'a attığı 39 basketle geçmişti. NBA'de Batı Konferansı finali 4. maçında San Antonio Spurs ile Golden State Warriors karşı karşıya geliyor.

Soruşturma savcılığı Kanter hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılması için Adalet Bakanlığı'na başvurdu. Hâkimlik de Kanter hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Sulh Ceza Hâkimliği kararında, dosyadaki delil ve bilgiler yer aldı.

Paris Orly Havalimanı'nda bomba ihbarı
Hemen hemen her gün metro ve havalimanlarında benzer güvenlik uygulamaları gerçekleştiriliyor. Orly Havalimanının boşaltıldığı iddiası Türk yolcuların twitter hesabından paylaşıldı.

Soruşturma kapsamında şüpheli Enes Kanter'in sosyal medyada, Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümet yetkililerine alenen hakaretlerde bulunduğu ifade edilen formda, "Şüphelinin sosyal medyada darbe girişimini över nitelikte paylaşımlarda bulunduğu, FETÖ tepe yönetimi ve diğer üyeleri ile irtibat halinde olduğu, örgütün gizli haberleşmede kullandığı ve referans sistemi ile çalışan "ByLock Talk AndChat" adlı programı kullandığı" anlatıldı. Kanter'in tüm çağrılara rağmen ifade vermeye gelmediği, kaçak durumda olduğu ve görüldüğü yerde yakalanması vurgulandı. Kanter'in Romanya'dan Londra'ya gidebilmesi için ABD Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girdiği iddia edilmişti. Geçtiğimiz günlerde Türk pasaportu iptal edilen Kanter'in, Romanya polisi tarafından pasaport kontrolünden geçirilmeyerek ülkeye alınmadığı gündeme gelmişti.

Şırnak'tan acı haber 1 şehit, 2 yaralı
Bölgede kıstırılan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışmaların devam ettiği bildirildi. Yaralı polislerin helikopterlerle Şırnak Devlet Hastanesine sevk edildikleri belirtilirken.

Sabah, Uşak'ta itirafçı olan eski bir öğretmenin, Cemaat'in Enes Kanter'in NBA All-Star seçilmesi için örgüt mensuplarına sosyal medya kampanyası talimatı verdiğini de söylediğini yazdı.

Enes Kanter için