Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Erdoğan'dan Beyaz Saray'da YPG/PYD ve FETÖ mesajı

Erdoğan'dan Beyaz Saray'da YPG/PYD ve FETÖ mesajı

28 May 2017

Beyaz Saray'da 20 dakika süren görüşme sonrası ikili kameraların karşısına geçti. Ve şimdi, son yıllarda Türk halkı korkunç terör saldırıyla karşı karşıya kaldılar. Biz de bu saldırılara karşı Türkiye'ye destek olduk ve başsağlığı dileklerimizi ilettik.

ABD Başkanı Trump, "Erdoğan'ı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz". Kore'deki cesaretleri bizim askerlerimizin unutmadığı şeylerdendir. McCarty, Türk askerlerinin şerefini ve cesaretini takdir etmişti ve dünyanın en iyi askerlerden olduğunu söylemişti. Türkiye'nin IŞİD ve PKK gibi terör örgütleriyle mücadelesinde yanında yer alıyoruz. Trump, Suriye konusunda "Türkiye'nin liderliğinden de mutluyuz".

- Türkiye'nin Suriye'deki çabalarına destek veriyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmenin ardından Türkiye'nin Washington'daki büyükelçilik binasında gazetecilerle sohbet etti. Doğrusu ben bu ziyaretimizi tarihi bir dönüm noktası teşkil edeceğine inanıyorum.

DEAŞ başta olmak üzere tüm terörist örgütlere karşı birlikte, ayrım yapmadan mücadele etmekte kararlıyız.

Konut satışları yüzde 7,6 arttı
Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 4 konut ile Hakkâri , 8 konut ile Ardahan ve 18 konut ile Şırnak oldu. Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Karabük'te Nisan ayında 411 konut satışı yapıldı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Beyaz Saray'da fikir ayrılıklarından kaçındı.

"Öncelikle Trump'a ve ekibine ilgiden dolayı şükranlarımı ifade ediyorum".

Erdoğan, Amerika ziyaretinden önce, "Şimdi de biz en üst düzeyde sayın Trump'la bu görüşmeleri yapalım istiyoruz".

Yıllar sonra ABD-Türkiye arasındaki ilk ziyaret. "Başarılı ve güçlü ilişkilerimiz olacak", dedi. Önümüzdeki süreçte bu platformlar başta olmak üzere her alanda diyalog ve dayanışmamızın daha da arttırmanın kararındayız. "Bu, sözünü sakınmayan iki liderin ilk ve büyük görüşmesiydi." diye yazdı.

Express (İngiltere): "Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı müttefik ilişkileri ve terörle mücadele ortaklıkları nedeniyle övdü".

Cavaliers, NBA finaline bir adım uzaklıkta
LeBron, Irving ve Love'dan oluşan "Big Three" kaydettiği toplam 93 sayıyla, playoff etabındaki en skorer maçlarına imza attı. Cavaliers kazanması halinde NBA finalinde üst üste 3. kez Golden State Warriors'ın rakibi olacak.

Bölgemizin geleceğinde terör örgütlerine yer yoktur. YPG-PYD'nin muhatap alınması küresel düzeydeki mutabakata uygun değildir dedi. Terör örgütlerini bahane ederek bölgenin etnik ve dini yapısını değiştirmek isteyenlere izin vermemeliyiz.

FETO'nun iadesi konusunda açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Sayın Başkan'a 15 Temmuz darbe girişiminin faili FETO terör örgütü konusundaki beklentilerimizi de açıkça ifade edeceğim" şeklinde konuştu. Suriye ve Irak'ta atacağımız adımları değerlendirdik.

Erdoğan'ın ise "tarihi zafer" ifadesi ile Trump'ın seçim galibiyetini kutlayarak açıklamalarına başladı. "Biz yeni ABD nin umutlarımızı boşa çıkarmayacağına inanıyoruz"' ifadelerine yer verdi. Türkiye komünizmle savaşta önemliydi. "Bugün temelleri atılan yeni dönemin ülkelerimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi. "Sayın Başkan'a konukseverliği için teşekkür ediyorum".

Beyaz Saray'da gerçekleşen öğle yemeğine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı. Stratejik ortalık düzeyine erişmiş olan Türkiye-ABD ilişkilerinin durumunu ele aldık.

Mısır'da Kıptileri taşıyan otobüse saldırı: 26 kişi hayatını kaybetti
Mısır devlet televizyonu da Kıpti kafilenin Minye'de, Kahire'nin 220 km güneyindeki St. Mark kilisesi girişindeki bombalı saldırı da 40'tan fazla kişinin ölümüne yol açmıştı.

Erdoğan'dan Beyaz Saray'da YPG/PYD ve FETÖ mesajı