Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Merkel, G7 için İtalya'da

Merkel, G7 için İtalya'da

28 May 2017

Liderler bu belgeyle, internet şirketleri ve sosyal medya devlerinin "terör içeriklerini" belirlemek ve kaldırmak konusunda daha çok şey yapmaları gerektiği çağrısı yaptı.

- G7 liderleri aile fotoğrafı çektirdi SİCİLYA - G7 Zirvesi'ne katılmak üzere İtalya'nın Sicilya bölgesine gelen liderler aile fotoğrafı çektirdi.

Toplantının özellikle İngiltere'nin Manchester kentinde düzenlenen ve çocukların da dahil olduğu 22 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan sonra gerçekleşmesi, "terör saldırılarının" masada olmasına yol açacak.

Paris Orly Havalimanı'nda bomba ihbarı
Hemen hemen her gün metro ve havalimanlarında benzer güvenlik uygulamaları gerçekleştiriliyor. Orly Havalimanının boşaltıldığı iddiası Türk yolcuların twitter hesabından paylaşıldı.

Zirvenin ev sahibi olan İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni de, Trump'ın yaklaşımı nedeniyle Paris İklim Anlaşması konusunda belirsizliğin sürdüğünü söyledi ve "Burada soru işareti yaratan şey ABD'nin Paris anlaşmasıyla ilgili pozisyonu" diye konuştu.

ABD Başkanı Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Theresa May, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin maskelerini takan protestocular sahilleri doldurdu. Merkel, G7 zirvesinde iklim değişikliği konusunda yapılan tartışmayı "çok tatmin edici değil" şeklinde değerlendirdi.

Trump ABD'nin Paris'te imzalanan iklim değişikliği anlaşmasından çıkması gerektiğini söylüyor. Paris İklim Anlaşması, sera gazı salınımının azaltılmasını ve küresel sıcaklık artışının 2 derecenin altında tutulmasını için gereken planın uygulanmasını öngörüyor. "Ancak içeride tekrar değerlendirdikten sonra ABD'nin de anlaşmaya bağlı kalmak isteyeceğine eminiz" dedi. Trump ise kararını önümüzdeki hafta bildireceğini açıkladı. "Bir şey yapmayı düşüneceksek, o da Rusya'ya karşı sertleşmek olur." dedi.

Sahurdan sonra mutlaka dişlerinizi fırçalayın
Kökdеmir, ağız kokusunа kаrşı iftarda bol suyla birlikte yeşil çаy, sahurda ise bir bardak soğuk süt tüketilmesini önerdi. Maydanoz , nane, zencefil, dereotu, adaçayı, tarçın, yeşil çay, okaliptus , kakule, kişniş de ağız kokusuna iyi gelir.

İtalya, iki gün boyunca G7 Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak.

Zirvenin gerçekleştiği Taormina'da binlerce protestocunun da bir yürüyüşe katılacağı söyleniyor.

Konut satışları yüzde 7,6 arttı
Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 4 konut ile Hakkâri , 8 konut ile Ardahan ve 18 konut ile Şırnak oldu. Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Karabük'te Nisan ayında 411 konut satışı yapıldı.

Merkel, G7 için İtalya'da