Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Sivas'ta 19 Mayıs tekbirlerle kutlandı

Sivas'ta 19 Mayıs tekbirlerle kutlandı

30 May 2017

Düzenlenen etkinliklerle birlikte 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Türk gencinin Türk istiklali ve Türk Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesi olduğunu vurgulayan Karadağlı şöyle konuştu: "19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkıp milli mücadele meşalesini yakan Atatürk, vatanın mücadele ruhunu temsil edecek olanların gençler olduğunu bildiğinden bu günü Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmasını istemiştir. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızın milletimize, vatanımıza ve tüm gençlerimize hayırlı olsun diyorum".

Törene, Gemerek Kaymakamı Cuma Kılınç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Barış Ulucanlı, Belediye Başkanı Mustafa Demir, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Denizli'deki bayram kutlaması, Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından wushu gösterisi gerçekleştirildi.

Burak Yılmaz'ın takımı farklı yenildi
Rakibi karşısında üstün bir performans sergileyen ev sahibi ekip, sahadan 5-1 gibi farklı bir skorla galip ayrıldı. Çin Süper Ligi'ndeki 11. hafta karşılaşmasında Beijing Guoan , konuk olduğu Şanghay SIPG'e 5-1 yenildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu'nun yaptığı açılış konuşmasının ardından Denizli Gençlik Merkezi Gönüllülerinden Furkan Tarhan ve Ahmet Melik Pazvant günün anlam ve önemine dair şiir okudu.

Tören sabah saat 09.00'da Atapark'ta Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Ali Ünlüsoy'un Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı.

Merkel, G7 için İtalya'da
Merkel, G7 zirvesinde iklim değişikliği konusunda yapılan tartışmayı "çok tatmin edici değil" şeklinde değerlendirdi. Zirvenin gerçekleştiği Taormina'da binlerce protestocunun da bir yürüyüşe katılacağı söyleniyor.

Tören, güreş, Masa tenisi, Voleybol ve koşu dallarında yapılan müsabakalarda derece yapan öğrencilere madalya ve çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi. Anadolu Lisesi organizasyonluğunda Hükümet konağı önünde yapıldı.

19 Mayıs İlçesi'ndeki kutlamalar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M. Serkan Eroğlu'nun 15 Temmuz Millet Meydanında Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından, 19 Mayıs İlçesi Kapalı Spor Salonunda devam etti. Törene Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, öğrenciler ve gaziler katıldı. 19 Mayıs gençlik, gençlik gelecek demektir.

Sinan Gümüş: Yasin Öztekin'i kırmamak için 2 gol attım
Son haftalarda attığı gollerle ilgili ise Sinan Gümüş, "Tabii ki sezona başlamak önemli". 3 puan aldık. Mayıs ayı Galatasaray'a hep şans getirmiştir, kupalar kaldırmıştır.

Sarıgöl Belediyesi Kültür ve Sanat Müdürlüğü tarafından hazırlanan, "Sarıgöl harmandalı oynuyor" projesi kapsamında 460 kişi aynı anda harmandalı oynadı. Törende okullar arası düzenlenen spor karşılamalarında derece alanlara Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk tarafından hediyeleri verildi.

Sivas'ta 19 Mayıs tekbirlerle kutlandı