Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Merkel: Avrupa kaderini kendi ellerine almalı

Merkel: Avrupa kaderini kendi ellerine almalı

31 May 2017

Twitter'da takipçilerine, "Almanya ile devasa bir ticaret açığımız var ve buna ek olarak NATO ve askeri harcamaları olması gerekenden çok daha az".

ABD Başkanı Donald Trump'ın NATO, Rusya, iklim değişikliği ve ticaret konularında aldığı pozisyondan dolayı 'hayal kırıklığına uğrayan' Almanya Başbakanı Angela Merkel, Eylül ayında yapılacak seçim kampanyası çerçevesinde Münih'te yaptığı konuşmada "Avrupa Birliği'nin, kaderini kendi ellerine alması gerektiğini" söyledi. Bu ABD için çok kötü. Sert üslubu ile tanınan Trump, Merkel ve Gabriel'in açıklamalarına yanıt olarak bir tweet attı.

Mahkeme booking.com'un itirazını reddetti
Ardından 29 Mart 2017 tarihinde mahkeme booking .com "un Türkiye'deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı çıkardı". Booking .com'un kendisi hakkında verilen engelleme kararına yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedildi .

Hafta sonunda yapılan G7 zirvesinde Avrupa ve ABD arasındaki görüş ayrılıkları su yüzüne çıkmıştı.

İtalya'nın ev sahipliğinde düzenen ve dün sona eren G7 Zirvesi'nden Almanya'ya dönen Merkel, "Başkalarına tamamen güvenebileceğimiz dönemler bir parça geride kaldı".

Sinan Gümüş: Yasin Öztekin'i kırmamak için 2 gol attım
Son haftalarda attığı gollerle ilgili ise Sinan Gümüş, "Tabii ki sezona başlamak önemli". 3 puan aldık. Mayıs ayı Galatasaray'a hep şans getirmiştir, kupalar kaldırmıştır.

Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung, olaylara ilişkin "Merkel yapmış olduğu bu tespitle Amerika ile köprüleri henüz tam anlamıyla yıkmadı". Almanya Dışişleri Bakanı, Avrupalılar olarak iklimin korunması, silahların azaltılması ve dini fanatizme karşı daha güçlü bir savaş vermeleri gerektiğini belirterek, aksi takdirde Ortadoğu ve Afrika'da istikrarsızlığın daha da artacağı uyarısında bulundu. Merkel aynı zamanda, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron liderliğindeki yeni yönetimle iyi ilişkilere verdiği önemi vurguladı. Merkel ise zaten bunların çoğuna hazır.

Beşiktaş'ta ilk ayrılık! Resmen açıkladı
Tamer Tuna bundan önce de Sergen Yalçın'ın yardımcılığını yapmıştı. Süper Lig'de mutlu sona ulaşan Beşiktaş'ta ilk ayrılık da yaşandı.

Merkel: Avrupa kaderini kendi ellerine almalı