Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Fransa Cumhurbaşkanı Macron: ABD tüm dünyaya sırtını döndü

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: ABD tüm dünyaya sırtını döndü

02 Haziran 2017

Fransa'nın başkenti Paris'te 12 Aralık 2015'te yapılan 21.

ABD, iklim değişikliği konusundaki taahhütlerini yerine getireceğini belirtti. Paris anlaşması dünya ülkeleri arasındaki iş birliğinin temel sütunlarından birini oluşturuyor. Çıkarlarımıza uyarsa geri döneceğiz.

ABD'li çevre örgütü Sierra Club'tan Michael Brune, ABD'nin imzasını geri çekmesini "torunlarımızın bir gün hayretler içerisinde geri dönüp baktıklarında bir dünya liderinin gerçeklikten ve ahlaktan ne kadar uzaklaşmış olabileceğini görecekleri tarihi bir hata" olarak tanımladı.

Trump'ın kararına karşı olan kamp ise, başkana sunulan bu bilgi ve rakamların ya hatalı, eski ve yanlış, ya da bilimsel açıdan tartışmalı olduğuna dikkat çekti.

Fenerbahçeli Van Persie İfadeye Çağrıldı
Savcı, bu yaşanan olayın ardından Kjaer'in Beşiktaş antrenörü Şenol Güneş'in bu hareketinden şikayetçi olup olmadığını öğreneceği bildirildi.

"Biz, Fransa, Almanya ve İtalya'nın hükümet ve devlet başkanları olarak, ABD'nin iklim değişikliğine ilişkin evrensel anlaşmadan çekilme kararını esefle karşılıyoruz". Kaliforniya, New York ve Washington eyaletlerinin valileri, "Amerika İklim İttifakı " nı kuracaklarını açıkladılar.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni'nin imzasını taşıyan açıklamada, "Paris Anlaşması'nın kesinlikle yeniden müzakere edilmeyeceğine inanıyoruz, zira bu anlaşma gezegenimiz, toplumlarımız ve ekonomimiz için hayati öneme sahip bir araç" dendi.

ABD'nin Transatlantik ittifakına bağlı kalmayı sürdüreceği ve çevreyi koruma çabalarını güçlendireceğine işaret edilen açıklamada, ABD'nin emisyon seviyesini düşürme ve temiz enerjiye dayalı teknolojiler geliştirme çabalarına da vurgu yapıldı.

Elon Musk Tesla ile elektrikli otomobil üretmeyi, SpaceX şirketi ile uzay seyahatlerini geliştirmeyi ve Hyperloop ile de toplu taşımaya yepyeni bir boyut getirmeyi amaçlıyor. Musk ve Trump'ın fikirleri bu konuda birbirine oldukça zıt.

Mustafa Ceceli'nin yeni sevgilisi Selin İmer kimdir, nereli kaç yaşında?
Mustafa Ceceli ve Selin İmer'in , haklarında yapılan haberlerden bir süre uzak kalmak istedikleri iddia edildi. Selin İmer'in adı Doruk Kaya , Alican Ulusoy ve Beşiktaş eski Başkanı Serdar Bilgili gibi ünlülerle anılmıştı.

Eğlence endüstrisi devi The Walt Disney Company'nin CEO'su Robert Iger de Trump'ın danışmanlık konseyinden ayrılan bir başka yönetici oldu. Trump'ın dünkü açıklamasının hemen ardından kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Musk, "Başkanlık konseyinden ayrılıyorum".

ABD'nin en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs " in 2006'dan bu yana CEO'su olan Lloyd Blankfein, Haziran 2011'den itibaren ilk kez Twitter " dan paylaşımda bulundu. Bilim adamlarına göre iklim değişikliği, ABD'nin anlaşmadan ayrılması halinde Dünya'yı tehlikeli sıcaklıklara itebilir. "Şimdi, endüstri liderlik yapmalı ve hükümete bel bağlamamalı." ifadelerine yer verdi.

Japonya ve Avustralya da ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çıkmasından üzüntü duyduklarını ancak kendilerinin anlaşmaya bağlılıklarını sürdüreceklerini duyurdu. Trump, ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çekileceğini açıkladı.

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 190'dan fazla ülkenin imzaladığı anlaşma, iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen ve uluslararası anlamda hukuki bağlayıcılığı bulunan bir ortak bildiri.

Cinayet şüphelisi eltilerden Müge Anlı'da tokatlı kavga
Define yeri bildiği iddia edilen Bilal Türkaslan'ın 9 yıl içinde 4. kez kaçırıldığı iddia edildi. Cinayetin en büyük iki şüphelisi ise Fatma Demir'in gelinleri Güladiye ve Necla.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: ABD tüm dünyaya sırtını döndü