Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Google Chrome'a Reklam Engelleyicisi Gelecek

Google Chrome'a Reklam Engelleyicisi Gelecek

02 Haziran 2017

Önümüzdeki yıl Chrome tarayıcısına rahatsız edici reklamları filtreleyen bir reklam engelleyici adapte edilecek.

Reklam engelleme yazılımları artık internetin inkar edilemez bir gerçeği ve Google'ın da bu değişime sessiz kalmayacağı Nisan ayında belli olmuştu. Ancak kullanıcılar için, rahatsız edici ve müdahale edici olarak nitelendirilen ve internet ortamında gezinmeyi engelleyen birtakım reklamların engellenmesinin önü açılacak. Ayrıca bu reklamları çalıştırmaya devam eden sayfalar, Google'dan reklam alamayacak. Bu sinir bozucu deneyimler, bazı kişilerin tüm reklamları engellemesine neden olabiliyor.

Rusya Türk gıda ürünlerine yönelik kararnameyi yayınladı
Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç , Türkiye'den kısıtlı hacimlerde domates ithalatın söz konusu olabileceğini söyledi. Kararnameye göre Türkiyeden ithal edilmesi yasaklanan gıda ürünlerinin domates hariç tümünün ithalatı tekrar serbest bırakıldı.

Google, çevrimiçi reklamların daha iyi olması gerektiğine inanıyor.

Yeni Reklam Deneyimi Raporu, yayıncıların Better Ads Standardlarının kendi web sitelerine nasıl uygulandığını anlamalarına yardımcı olacak.

Mustafa Ceceli'nin yeni sevgilisi Selin İmer kimdir, nereli kaç yaşında?
Mustafa Ceceli ve Selin İmer'in , haklarında yapılan haberlerden bir süre uzak kalmak istedikleri iddia edildi. Selin İmer'in adı Doruk Kaya , Alican Ulusoy ve Beşiktaş eski Başkanı Serdar Bilgili gibi ünlülerle anılmıştı.

Kullanıcıların adeta kâbusu haline gelen internet reklamları için Google, harekete geçtiğini duyurdu. Chrome, özellikle otomatik oynayan sesli videolar, içeriğe ulaşmayı engelleyen reklamlar ve uygunsuz açılan pencereleri bu yeni araç ile engellemeye çalışacak.

Bu hususta, site oluşturucularına büyük görev düştüğünü belirtmekte yarar var. Söz konusu site, Google reklamlarını kullansa dahi, Google tarafından ileri sürülen standartları karşılamaması halinde, ad blocker özelliği, Google reklamlarını bile engelleyebilecek.

İçerde Final Bölümü Televizyonda Yayınlanacak mı ?
Dram - Aksiyon - Suç - Aşk gibi konuların işlendiği dizi İçerde'nin 39. bölümüyle final yapacağı öğrenildi. Ay Yapım, bugün Instagram sayfasından resmi duyuru ile dizinin bu tarihte final yapacağını doğruladı.

Google'ın yeni reklam filtresi hakkında ilerleyen günlerde daha fazla detay açıklaması bekleniyor. Chrome için tasarlanan ve Adblock Plus'la aynı özellikleri taşıyacağı belirtilen reklam engelleyicisi eklentisi, pop-up (açılır reklam) ve video içeren reklamlarla birlikte Chrome kullanıcısının istemediği reklamların görünürlüğünü kısıtlayacak. Ücret ödemek isteyenlere Google yüzde 10 indirim yapacak.

Google Chrome'a Reklam Engelleyicisi Gelecek