Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » ABD-Suudi Arabistan Zirvesi

ABD-Suudi Arabistan Zirvesi

03 Haziran 2017

"Bunu tolere etmek, kabul etmek, mazeret bulmak ve görmezden gelmek yok. Bu iyiyle kötü arasındaki savaş" ifadeleriyle terörle mücadelede destek istedi. Suudi Arabistan medyasında "tarihi" şeklinde nitelendirilen ziyaretin oyunun kurallarını yenileyeceği, Trump'ın ilk yurt dışı ziyaretini Suudi Arabistan'a gerçekleştirmesinin ülkenin gerçek konum ve önemini ortaya koyduğu, ayrıca Trump'ın, kutsal Mekke şehrini sınırları içinde barındıran ülkeye ziyaretiyle Müslümanlara önemli mesajlar vermek istediği belirtiliyor. Katar Emiri ile de bir araya gelen Trump, emirle "bir dizi güzel askeri teçhizat" satışını görüşeceğini söyledi, "Hiç kimse bunları ABD gibi yapamaz" ifadesini kullandı.

ASUS ROG Zephyrus: Dünyanın En İnce Dizüstü Oyun Bilgisayarı
Asus , en yeni ROG Zephyrus'un " Nvidia GeForce GTX 1080'a sahip dünyanın en ince oyun laptopu" olduğunu iddia ediyor. Asus ROG Zephyrus'un ne zaman çıkacağı veya fiyatının ne olacağı hakkında şimdilik bir açıklama yok.

İran'ın Lübnan'dan Irak ve Yemen'e kadar bölgede kaos ve yıkımı yayan teröristleri eğittiğini ve onlara para kaynağı sağladığını iddia eden Trump, "İran'ın on yıllardır terör ve mezhepsel çatışmayı ateşlediğini" savundu. İran rejimi barış için ortaklık yapmaya karar verene kadar, vicdan sahibi tüm milletler İran " ı yalnız bırakmalı, izole etmeli ve İran halkının sonuna kadar hak ettiği adil ve meşru hükümete ulaşması için dua etmeli", ifadelerini kullandı. Suriye, Yemen, Lübnan, Irak ve Filistin konularının da ele alındığı bildiride, liderler, İran'ın diğer ülkelerin içişlerine müdahale etmesi, mezhep fitnesini ateşlemesi, terörü desteklemesi ve bölge ülkelerinin istikrarını sarsan çalışmalarının önüne geçilmesi gerektiği konusunda uzlaştı. Tüm bu güvenlik önlemlerinin ABD'liler için yeterli olmadığını söyleyen Ritz, Trump'ın odasının önüne koyulmak üzere ABD'den roket saldırılarına dayanıklı cam getirildiğini aktardı. "Terör yolunu tercih ederseniz, boş ve kısa bir hayatınız olacak ve ruhunuz tamamen mahkum olacak." değerlendirmesinde bulundu. Trump, DEAŞ'in petrol satmasına olanak sağlayan finansal kanalların kesilmesi gerektiğini söyledi. Bunun dışında Suudi Arabistan'ın 110 milyar değerinde Amerikan yapımı silah satın alması için gerekli imzayı Trump ve Salman attı.

Beşiktaş ile Osmanlıspor 16. kez karşılaşacak
Gaziantepspor karşılaşması sonrası 3 gün izin yapan siyah-beyazlılar, 2 günlük bir çalışma sonrası yarınki karşılaşmayı oynayacak. Beşiktaşlı oyuncular, dinlenerek ve şampiyonluk kutlamaları yaptıkları haftanın ardından Osmanlıspor karşısına çıkacak.

Rusya Türk gıda ürünlerine yönelik kararnameyi yayınladı
Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç , Türkiye'den kısıtlı hacimlerde domates ithalatın söz konusu olabileceğini söyledi. Kararnameye göre Türkiyeden ithal edilmesi yasaklanan gıda ürünlerinin domates hariç tümünün ithalatı tekrar serbest bırakıldı.

ABD-Suudi Arabistan Zirvesi