Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde neler oluyor?

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde neler oluyor?

03 Haziran 2017

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde 100 kişilik grup kampüs içerisinde yer alan kantin ve kafeteryalara gelerek, buradaki öğrencilere "Ramazanda burada yemek yiyemezsiniz" dedi.

Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsünde son bir kaç gündür devam eden gerginlik büyük bir provokasyona dönüştü.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: ABD tüm dünyaya sırtını döndü
Trump'ın dünkü açıklamasının hemen ardından kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Musk, "Başkanlık konseyinden ayrılıyorum". Kaliforniya, New York ve Washington eyaletlerinin valileri, " Amerika İklim İttifakı " nı kuracaklarını açıkladılar.

Fakat esas nokta; 2 öğrencinin yaralandığı ve akademisyenlerinin odalarının basılarak 10 öğrencinin gözaltına alındığı olayda, polisin yaşananları engellememesiydi. Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Yaralanan öğrencilerin hayati tehlikelerinin olup olmadığı hakkında henüz net bir bilgi verilmedi. Kavganın bir grubun öğrencilere oruç tutmadığı için saldırmasıyla başladığı iddia edildi.

Odatv'nin okul içerisinden edindiği bilgilere göre Ankara emniyeti söz konusu saldırının istihbaratını almıştı. Olaylara karışan elinde pala olan gençler gözaltına alındı.

Putin'den Paris Anlaşması ve Trump yorumu
Bu anlaşmayı imzalayan ülkeler , küresel sıcaklık artışını 1.5 derece'den düşük tutmak için ortak hareket etmek zorundalar. Eski ABD Başkanı Barack Obama , halefi Donald Trump'ın ABD'yi Paris İklim Anlaşması'ndan çekme kararına tepki gösterdi.

Gruba müdahale etmeyen polis, toplanan öğrencilere müdahale etti.

Ankara Üniversitesi ve nice üniversitede solcu gruplar, PKK'lı gruplar, İslamcı gruplar ve ülkücü gruplar kamplaşıyor.

Ehliyet ve pasaport başvuruları için önemli açıklama
Cumartesi günleri ise 09.00-18.00 saatleri arasında pasaport ve tescil birimlerimiz çalışmalarına devam edecek. Pasaport ve sürücü belgesi alacak vatandaşlar için yeni bir dönem başladı.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde neler oluyor?