Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Rakka açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Rakka açıklaması!

03 Haziran 2017

YPG'nin Rakka'da DEAŞ'a koridor açtığı iddialarına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yanıt verdi.

NTV canlı yayınına katılan İbrahim Kalın, MİT'in konuyu araştırdığını belirtti.

Cinayet şüphelisi eltilerden Müge Anlı'da tokatlı kavga
Define yeri bildiği iddia edilen Bilal Türkaslan'ın 9 yıl içinde 4. kez kaçırıldığı iddia edildi. Cinayetin en büyük iki şüphelisi ise Fatma Demir'in gelinleri Güladiye ve Necla.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kısa bir süre önce, IŞİD'in Rakka'dan çıkmak için Demokratik Suriye Güçleri'yle (DSG) anlaştığını öne sürmüş ve eklemişti: "Söz konusu bilgi kamuoyuna yansıdıktan hemen sonra IŞİD militanları Rakka'dan çıkarak, Palmira'ya doğru hareket etti".

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'nin terör örgütü PG'ye silah verme kararı ile ilgili de Türkiye'nin baştan beri Rakka operasyonunda YPG yer alırsa Türkiye'nin olmayacağını söylediklerini ve Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'ye yönelik bir tehdit algılanması durumunda gereğinin yapılacağını ifade etti. "ABD'nin bu konuda hata yaptığı çok açık". Bu yönde emareler var. Bu yeni bir şey değil. Obama yönetimi teklifimizi bir kenara koydu. Daha önce de yapıldı. Biz hep bunu söylüyoruz, terör örgütleri işlerine geldiğinde birbirlerini destekliyor. "Bunlar oyun içinde oyuna dönüşüyor" diye konuştu. Biz baştan beri söyledik; Rakka operasyonunda YPG'yer alırsa biz yokuz dedik. Kalın Türkiye'nin açıklaması sonrası ABD'nin de "Türkiye'nin güvenlik endişelerini giderecek adımları atacağız" açıklaması geldiğini hatırlattı ve "ABD ile işbirliğine tabii ki açığız." dedi.

Büşra Develi kimdir? Fi dizisindeki sevişme sahneleriyle ilgili çarpıcı açıklama!
Uçankuş'ta yer alan haberde Büşra Develi , "Ekip çok kalabalıktı, çok terledim ve kızardım " dedi. Ayrıca Büşra Develi , " Sevişme sahneleri çekilirken çok utandım" dedi.

DEAŞ başka coğrafyalarda da ortaya çıkmaya başlıyor. ABD ile çalışmaya devam edeceğiz. Obama yönetimini baştan beri bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle baş edemeyeceği yönünde eleştirdik.

Almanya'da müzik festivalinde terör alarmı
Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir. Eyaletin içişleri bakanlığı sözcülerinden Joachim Winkler, terör tehdidine yönelik istihbarat aldıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Rakka açıklaması!