Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Sigmar Gabriel: "Türkiye PKK konusunda haklı"

Sigmar Gabriel: "Türkiye PKK konusunda haklı"

04 Haziran 2017

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye ile yaşanan İncirlik krizinde çözüm bulabilmek için son bir girişimde bulunmak üzere pazartesi günü Ankara'ya gitmeye hazırlanıyor. "Bu, Türkiye'nin haklı olarak gündeme getirdiği bir konudur". "Milletvekillerinin Konya " daki NATO üssüne ziyaretinin temin edilmesinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Gabriel, " Türkiye bunu İncirlik " te, iç politika sebeplerinden dolayı yapamıyor veya yapmak istemiyorsa, o zaman münakaşa etmeden ve ortaklık çerçevesinde birliklerin konuşlandırılmasına son verilmesi konusunda anlaşmaya çalışmamız gerekir." dedi.

Gabriel, St. Petersburg'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede de Ukrayna'daki ihtilafı ele aldıklarını ifade etti.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'ye yapacağı ziyaret öncesi konuştu, ziyareti 'ilişkileri normalleştirmek için' bir fırsat olarak kullanmak istediğini söyledi. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

Beşiktaş ile Osmanlıspor 16. kez karşılaşacak
Gaziantepspor karşılaşması sonrası 3 gün izin yapan siyah-beyazlılar, 2 günlük bir çalışma sonrası yarınki karşılaşmayı oynayacak. Beşiktaşlı oyuncular, dinlenerek ve şampiyonluk kutlamaları yaptıkları haftanın ardından Osmanlıspor karşısına çıkacak.

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimi ile bağlantısı bulunanlara iltica hakkı tanınmasına tepki olarak Alman milletvekillerinin İncirlik ziyaretine engel olmuştu. Alman ordusunun İncirlik " ten çekilip çekilmemesinden bağımsız olarak yeni bağlantı noktaları aramak lazım.

Krizin çözülmemesi halinde Almanya burada konuşlu bulunan Tornado keşif uçakları, yakıt ikmal uçakları ve yaklaşık 260 askerini Ürdün'e kaydırmayı gündemine alacak. PKK bizde de yasak olan bir örgüt çünkü silah ve uyuşturucu ticareti ile haraç toplama konusuna derinden bulaşmış durumda.

"PKK'nın finans kaynaklarını kurutmak ve Alman toprakları üzerinde hareket alanı bırakmamak bizim de çıkarımızadır".

Vergi ve trafik cezalarına indirim geldi
Bu eѕnaf, aftan yararlanıр рeşin ödemeyі terсih ederse 64 bin 370 lirа yerine 51 bin 580 lіra ödеyеrеk temize çıkаcаk. Peşin ödeme seçeneği de bulunan sistemde bu seçeneği seçen vatandaşlara gecikme zamları ve faizler uygulanmayacak.

Temaslarda, Türkiye'de tutuklu bulunan Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in durumunun da masaya yatırılacağı belirtiliyor.

"Ekonomik alanda işbirliğinin de Türkiye'nin menfaatine olduğunu" belirten Gabriel, "normalleşme yolunda ilk adımları atma imkanlarını arıyoruz" şeklinde konuştu.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Gabriel'in ziyareti öncesinde İncirlik kriziyle ilgili bir açıklama yaptı. Herrmann Ankara ile ilişkilerin "hangi uçakların nereye konuşlandırılacağından daha önemli bir mesele" şeklinde konuştu.

Türk milletinin aklıyla alay edercesine inkar ediyorlar
Adalet Bakanı Bozdağ, Türkiye Noterler Birliğinde düzenlenen Türkiye Noterler Birliği Olağan Genel Kongresi'ne katıldı. Fetullahçı Terör Örgütü bugüne kadar gördüğümüz terör örgütlerine yöntem, yapı, işleyiş olarak benzemiyor.

Sigmar Gabriel: