Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Çiftlik kurdu! Böcek üretip satıyor

Çiftlik kurdu! Böcek üretip satıyor

05 Haziran 2017

Antalya'da canlı yem çiftliği kuran bir girişimci hamamböceği, çekirge, un kurdu, cırcır böceği gibi böcek çeşitlerini hem iç piyasaya hem de Avrupa ülkelerine satıyor.

Bu böcek çiftlikleri canlı yem ihtiyacı doğrultusunda kuruluyor.

Bakan Kılıç Milli Sporcuları Ziyaret Etti
Ankara'dan Bilecik'e gelen Bakan Akif Çağatay Kılıç ilk olarak Söğüt İlçesinde Ertuğrulgazi Türbesini ziyaret etti. Bu sene aldığımız bir kararla inşallah önümüzdeki yıldan itibaren Söğüt'ü bu program içine dahil edeceğiz.

Çekirgeyle bu işe başladıklarını belirten Gökgöl, hamam böceği, un kurdu, morio kurdu ve çeşitleri, cırcır böceği başta olmak üzere 9 çeşit böcek ürettiklerini ifade etti. Çiftliği 500 metrekare kapalı alan üzerine kurduklarını dile getiren Gökgöl, böceklerin üretiminin zor olduğunu anlattı.

Böcek yetiştirilmesinin zorlu bir iş olduğunu belirten firma sahibi, böceklerin bulunduğu ortama koyulacak taze ottan, ortam sıcaklığına, otun kalacağı süreye kadar çok dikkatli davranıldığını, aksayan bir sürecin hayvanın sağlığını olumsuz yönde etkilediğini, böceklerin steril bir ortamda yetiştirildiğini söyledi. Bu nedenle böceklerin steril ortamda yetiştiklerini, iyonizerlerin belirli arlıklarla ortamda yer aldığını, ozon jeneratörleri kullandıklarını ifade etti. Yine iç piyasada çekirgenin tanesi 58 kuruştan alıcı bulurken; un kurdu ise kilo satışı gerçekleştirilerek 90 liradan alıcı buluyor.

Aydınlık Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni tutuklandı
Pаrа İstanbul'dа ödenirse sоrun bitecek. "Umarım bugün işlemleri tamamlayıp çıkarabiliriz" diye konuştu. Avukat Murgul, Yücel'in tekzip kararını hakaret içerdiği gerekçesiyle yayınlanmadığını bildirdi.

Gökgöl, yıllık böcek üretim miktarlarının değiştiğini, şu anda bir milyona yakın çekirgenin olduğunu belirterek, talepleri karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Son yıllarda evde hobi olarak hayvan besleyenler de canlı yem için böcek almaya başladı. Çalışmalarımız sayesinde farkındalık oluştu, Türkiye'deki sürüngen sayısı ve çeşidi arttı.

Haftada beş, on kilogram un kurdu satıldığını dile getiren Gökgöl, en çok talebin kalsiyum ve mineral bakımında zengin olan çekirgeye geldiğini ifade etti. Hamam böceğinin Madagaskar türünü 4 liradan satıyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Rakka açıklaması!
Obama yönetimini baştan beri bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle baş edemeyeceği yönünde eleştirdik. YPG'nin Rakka'da DEAŞ'a koridor açtığı iddialarına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yanıt verdi.

Çiftlik kurdu! Böcek üretip satıyor