Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Londra'da minibüs kalabalığa daldı

Londra'da minibüs kalabalığa daldı

05 Haziran 2017

Olayın gerçekleştiği Londra Köprüsü trafiğe kapatıldı.

Köprü üstündeki saldırıyı BBC dünyaya duyurdu.

Olay yerine onlarca polis aracı sevkedildi. Londra Köprüsü'nde bir minibüs şoförü aracını yolda yürüyen yayaların üzerine sürdü.

İngiliz polisi, olayda birden fazla kişinin hayatını kaybettiğini bildirirken, bölgede 3 ayrı saldırıya müdahale edildiği ve 3 saldırganın öldürüldüğü bilgisi verildi.

İhbarın alınmasından 8 dakika sonra saldırganları vurarak öldüren silahlı polis ekibinin operasyonda 50 kurşun harcadığı, bu esnada bir vatandaşın da aldığı kaza kurşunuyla yaralandığı bildiriliyor.

Operasyonlarda dün gerçekleşen saldırıyla bağlantılı olduğu düşünülen 12 kişinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, baskın yapılan adreslerde aramaların sürdüğü kaydedildi. Kırmızı eşofmanlı bir saldırganın ise "sakince" bir adamı üç kez bıçakladığı şahitlerden gelen bilgiler arasında.

Diyarbakır'a bağlı 10 köyde sokağa çıkma yasağı
Diyarbakır'dan son dakika haberi! Diyarbakır Valiliği , Kulp İlçesine bağlı 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Konuyla ilgili Diyarbakır valiliğinden detaylı bir açıklama geldi.

Görgü tanıkları, köprüde 20'ye yakın kişinin yaralandığını söylüyor. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde ise çığlıklar duyuldu.

Ayrıca Londra Ambulans Hizmetleri tarafından yapılan açıklamada da Londra Köprüsü'nde yaşanan olaya müdahale edildiği belirtilerek insanların olay yerine girmemeleri istendi.

İngiltere Başbakanlığından yapılan açıklamada da Başbakan Theresa May'in güvenlik güçleriyle iletişimde olduğu ve olayların detaylarıyla ilgili bilgilendirildiği bildirildi. May, olayı terör saldırısı olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Olayla ilgili soruşturmanın hızlı bir şekilde yürütüldüğünü vurgulayan May, "Düşüncelerimiz, bu korkunç olayları yaşayanlarla birlikte.' ifadesini kullandı".

Sabah erken saatlerde ise Başbakan Theresa May, acil durumlarda toplanan Kobra toplantısına başkanlık edecek. Bölge civardaki lokanta ve bar gibi mekanlarda bulunanlar tahliye edilmeye başlandı.

Londra polisi, aracın şoförünü henüz yakalayamadı.

Aydınlık Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni tutuklandı
Pаrа İstanbul'dа ödenirse sоrun bitecek. "Umarım bugün işlemleri tamamlayıp çıkarabiliriz" diye konuştu. Avukat Murgul, Yücel'in tekzip kararını hakaret içerdiği gerekçesiyle yayınlanmadığını bildirdi.

Yerel saat ile 23.25 sıralarında da Londra Köprüsü yakınlarındaki Borough Market'de diğer bir kazanın yaşandığını ve bir bıçaklamanın yaşandığını bildirdi.

Londra Polisi, Londra Köprüsü ve Borough Market'teki olayların terör saldırısı olduğunu doğruladı.

Londra'da bir minibüs kalabalığa daldı.

Kentin merkezindeki Londra Köprüsü, özellikle turistlerin yoğun olarak bulunduğu bölgeler arasında yer alıyor. Londra köprüsünün manzarası tarihi bir köprüye baktığı için turistlerin en çok fotoğraf çekmek için orada bulanabildikleri aktarılan bilgiler arasındadır.

Londra'da hızlı bir biçimde giden bir minibüs yayaları ezdi ve geçti.

22 Mart'ta ise Londra'daki Westminster Köprüsü'nde benzer bir olay yaşanmış, bir polis bıçaklanarak öldürülmüştü. "Polis geldi ve saldırganı vurdu".

Beşiktaş ile Osmanlıspor 16. kez karşılaşacak
Gaziantepspor karşılaşması sonrası 3 gün izin yapan siyah-beyazlılar, 2 günlük bir çalışma sonrası yarınki karşılaşmayı oynayacak. Beşiktaşlı oyuncular, dinlenerek ve şampiyonluk kutlamaları yaptıkları haftanın ardından Osmanlıspor karşısına çıkacak.

İngiltere'nin kuzeyindeki Manchester kentinde bulunan konser salonu Arena'da Ariana Grande konserinin hemen ardından bombalı br saldırı meydana gelmişti.

Londra'da minibüs kalabalığa daldı