Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Karısı istifa eden Rektör Hüseyin Bağ, faturayı kadın personele kesti

Karısı istifa eden Rektör Hüseyin Bağ, faturayı kadın personele kesti

07 Haziran 2017

Bağ, lisans öğrencisi eşi Derya Bağ'ı, üniversite bünyesinde yeni kurulan İslami İlimler Enstitüsü'ne sekreter olarak atamış, eleştirilere "Tepkiler geleceğini biliyordum ama bunları göğüsleyerek 'Bu atamayı yapmalıyım' dedim ve atamayı gerçekleştirdim". Dr. Hüseyin Bağ, bir enstitüye sekreter olarak atadığını eşinin istifasının ardından üniversitede 11 kişiyi başka birimlerde görevlendirdi.

Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ'ın eşi Derya Bağ'ı üniversiteye atamasıyla başlayan tepkilere yenisini ekledi.

ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararı
Bizler, Paris'in yanında duruyoruz ve Paris Anlaşması'nı uygulayacağız. "Gezegenin geleceği için başka alternatif yok" dedi. Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Trump'ın Büyükelçiliği taşıma kararını şimdilik ötelediğine vurgu yapıldı.

Rektör Hüseyin Bağ ise, eşinin enstitü sekreteri olarak atanmasına ilişkin resmi yazıya ulaşma yetkisi olan birimlerin yöneticilerinin görev yerlerini değiştirdi. Pamukkale Üniversitesi Genel Sekreteri Tamer Ceylan, Genel Sekreter Yardımcısı Sevcan Kuran, Personel Daire Başkan Vekili Nevzat Adak, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Derya Yüksel, Genel Sekreterlikte görevli bir memur ve Halkla İlişkiler Biriminde görevli 6 personel olmak üzere toplam 11 kişinin görev yerleri değiştirildi.

Görevden alınan Genel Sekreter Tamer Ceylan, Genel Sekreter Yardımcısı Sevcan Kuran ve birimde görevli memur hakkında da Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Skandallarla anılan bir rektör istemediklerini belirten milletvekili Basmacı, "Rektör Bağ, yurt genelindeki eğitim camiasında Denizli'nin adını lekelemiştir". Basmacı, "Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof". Bu görevlendirmeler para için mi? "Siz ve eşinizden başka iş bilen insan yok mu da bütün görevler size veriliyor" dedi.

İstanbul Güngören'de silahlı saldırı: 1 ölü 5 yaralı
Kavgada yaralananlar olduğu öğrenilirken, olay yerine özel harekat dahil olmak üzere polis ekipleri ve 112 ekipleri sevk edildi. 1 kişinin öldüğü ve 7 kişinin yaralandığı silahlı çatışmaya karıştıkları iddia edilen 15 kişi gözaltına alındı .

Atamanın kamuoyunda ve sosyal medyada yoğun tepkiyle karşılanması üzerine YÖK Başkanı Prof. Derdiniz koltukları koruma telaşı mı? Utanmadan, sıkılmadan Denizli'nin adını lekeliyorsunuz.

Rektör Bağ'ın Pamukkale Teknokent'ten ayda 9 bin 500 lira ücret aldığı da ileri sürüldü.

Türk milletinin aklıyla alay edercesine inkar ediyorlar
Adalet Bakanı Bozdağ, Türkiye Noterler Birliğinde düzenlenen Türkiye Noterler Birliği Olağan Genel Kongresi'ne katıldı. Fetullahçı Terör Örgütü bugüne kadar gördüğümüz terör örgütlerine yöntem, yapı, işleyiş olarak benzemiyor.

Karısı istifa eden Rektör Hüseyin Bağ, faturayı kadın personele kesti