Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Paris'in ünlü Notre Dame katedralinde silah sesleri

Paris'in ünlü Notre Dame katedralinde silah sesleri

07 Haziran 2017

Yüzlerce polis olay yerine sevk edildi.

900 kişi, Notre Dame Katedrali'nde mahsur kaldı.

Ünlü turistik bölgelerden olan ve Paris'in göbeğinde bulunan Notre Dame katedralinde polis adeta alarm durumuna geçti.

Polis içerdeki ziyaretçilere sakin olmalarını ve oturmalarını telkin etti.

Londra'da minibüs kalabalığa daldı
Kırmızı eşofmanlı bir saldırganın ise "sakince" bir adamı üç kez bıçakladığı şahitlerden gelen bilgiler arasında. Kentin merkezindeki Londra Köprüsü , özellikle turistlerin yoğun olarak bulunduğu bölgeler arasında yer alıyor.

Fransa'nın başkenti Paris yeni bir terör saldırısıyla sarsıldı.

Ayrıca saldırı esnasında Katedralin içerisinde kalanların da kimlik kontrolünden sonra dışarı çıkmalarına müsaade edileceği kaydedildi.

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, bir polisin hafif yaralanmasına yol açan saldırının ardından olay yerinde incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

BFM TV'de saldırganın "Suriye için" diye bağırdığı iddia edildi.

ABD-Suudi Arabistan Zirvesi
Trump, DEAŞ'in petrol satmasına olanak sağlayan finansal kanalların kesilmesi gerektiğini söyledi. Bu iyiyle kötü arasındaki savaş" ifadeleriyle terörle mücadelede destek istedi.

Saldırıya uğrayan polislerden biri başından hafif yaralandı. Göğsüne kurşun isabet ettiği belirtilen saldırganın ölüp ölmediği ile ilgili açıklama yapılmadı.

Polisin bölgeyi güvenlik gerekçesiyle tamamen kapattığı, kiliseyi ziyaret edenlerin de buradan çıkmasına izin verilmediği bildirildi.

Saldırıya ilişkin Paris Antiterör Savcılığı soruşturma başlatırken, polis Katedral etrafında güvenlik çemberi oluşturdu.

Paris, geçtiğimiz yıllarda düzenlenen terör saldırıları nedeniyle yüksek güvenlik önlemleri altında yaşıyor.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde neler oluyor?
Ankara Üniversitesi ve nice üniversitede solcu gruplar, PKK'lı gruplar, İslamcı gruplar ve ülkücü gruplar kamplaşıyor. Odatv'nin okul içerisinden edindiği bilgilere göre Ankara emniyeti söz konusu saldırının istihbaratını almıştı.

Paris'in ünlü Notre Dame katedralinde silah sesleri