Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Giyen Kişiyi Görünmez Hale Getiren Bir Pelerin Geliştirildi!

Giyen Kişiyi Görünmez Hale Getiren Bir Pelerin Geliştirildi!

09 Haziran 2017

Rus bilim insanları çıtayı yükseltti ve Harry Potter'da gördüğümüz görünmezlik pelerinini geliştirdiler. Peki hangi alanlarda kullanılacak?

Süper Lig'de kalan Bursaspor şehre döndü
Ligin son haftasında Trabzon deplasmanında 1-0 geriye düştüğü maçtan 2-1 galip ayrılan Bursaspor kümede kaldı. Bursaspor'un kümede kalması adına kritik önem taşıyan karşılaşmada gol perdesi uzun süre açılmadı.

Görünmezlik pelerini ince bir teflon malzemeyle kullanılırken yüzeyi seramik parçacıkları ile kaplı.Süper yalıtım özelliği ve elektromanyetik olmayan bir metal parçasının olmasıyla elektromanyetik dalga enerji oranını kendisi ayarlayabiliyor.Çevredeki ışığı kırarak bir kalkan görevi gören pelerin onu giyen kişiyi gizliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Dışişleri Bakanı Zarif ile görüşüyor
Ankara'nın bugün önemli bir konuğu var. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif başkentte temaslarda bulunacak. Baş başa yapılan görüşmede bölgesel konular değerlendirildi, ikili ilişkiler gözden geçirildi.

Harry Potter'ın giydikten sonra ortadan kaybolduğu görünmezlik pelerininin kim bir gün gerçekten var olacağını düşünebilirdi ki? Rusya'daki Saratov Devlet Üniversitesi'nden bilim insanları, askerlerin düşmanların cihazlarından gizlenmesi ve onların görünmez olmasını sağlayacak bir örtü geliştirdiğini duyurdu.

Dolmabahçe tünel çıkışında kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan araç sürücüsü Serkan Efe'nin ise, alkol kontrolünde 158 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Diğer yaralılar Serhat Efe ile Tunahan Ergünöz ise Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Konuyla ilgili yayınlanan basın bildirisinde bu teknolojinin önümüzdeki dönemlerde, savunma alanında yaygın şekilde kullanılacağından bahsedildi. Rus bilim adamları açıklamasında "Görünmezlik materyalini kullanan askerler düşmanın hassas noktalarına kolayca girebilir tamamen görünmez olması sağlanabilir" ifadeleri yer aldı.

Giyen Kişiyi Görünmez Hale Getiren Bir Pelerin Geliştirildi!