Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » IOS 11 ile birlikte Wi-Fi şifresi istemek tarihe karışıyor

IOS 11 ile birlikte Wi-Fi şifresi istemek tarihe karışıyor

09 Haziran 2017

Sizin dahil olduğunuz bir ağ'a yine iOS 11 yüklü bir Apple cihaz bağlanmaya çalışınca, size yeterince yaklaştığında ekranınızda bir pup-up beliriyor ve bağlanmak isteyen kişiye şifreyi gönder butonu bulunuyor.

Bu durum bir şekilde Apple'ın da ilgisini çekmiş olacak ki kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde şifre paylaşımına imkan veren yeni bir özelliği iOS 11'de kullanıma sunuyor. Benimki bir takıntı olabilir çünkü anlaşılan çok büyük bir kitle Wi-Fi şifresini bilmiyor ve her defasında modemin arkasından bakmayı tercih ediyor.

Hakkari'de hain saldırı! 1 asker şehit oldu
PKK'lı teröristlerin roketli saldırısında isabet alan askeri araçta bulunan 1 asker şehit olurken, 6 asker de yaralandı. Alınan bilgilere göre kaza, ilçenin Gündeş ve Ormanlı köyleri arasında meydana geldi.

iOS 11 sürümü iPhone 5s modelinden başlayarak günümüze kadar tanıtılacak tüm iphone modellerini kapsayacak. iPad tarafında ise iPad mini 2'den bu yana tanıtılan tüm tabletleri kapsayacak güncelleme ayrıca altıncı nesil iPad Touch modeli için yayınlanacak. Şifreye gereksinim duyan cihaz halihazırda şifreyi barındıran telefona yaklaştırılıyor ve karşı tarafa şifre isteği gönderiliyor. Şifre sahibi cihazdan gerekli onay alındığında ise diğer cihaz internete bağlanmış oluyor.

Şifre paylaşılan şahıs harbiden şifreyi göremediği için güvenlik ile ilgili bir mesele yaşanmıyor.

Aydınlık Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni tutuklandı
Pаrа İstanbul'dа ödenirse sоrun bitecek. "Umarım bugün işlemleri tamamlayıp çıkarabiliriz" diye konuştu. Avukat Murgul, Yücel'in tekzip kararını hakaret içerdiği gerekçesiyle yayınlanmadığını bildirdi.

Kullanıcıların iOS 11'de keşfettiği yeni özellik, cihazında hafıza sıkıntısı yaşayanları ilgilendiriyor. Önümüzdeki beta sürümlerinde bu özelliklerin gelişmesi, yeni özelliklerin gelmesi ve hataların giderilmesi bekleniyor.

Fenerbahçe'den transferde Rachid Ghezzal girişimi
Yönetim ayrıca orta alana da Mehmet Ekici'nin dışında bir isim daha alabileceği kulislerde konuşuluyor. Yönetim şimdi de Lyon'lu Rachid Ghezzal ve Newcastle United'lı Alexandar Mitrovic " i bitirmek istiyor.

IOS 11 ile birlikte Wi-Fi şifresi istemek tarihe karışıyor