Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Sedat Şahin: "20 yıl önce Burhanettin Saral ile arkadaştık"

Sedat Şahin: "20 yıl önce Burhanettin Saral ile arkadaştık"

09 Haziran 2017

Sedat Şahin'in avukatları bu duruma tepki göstererek, müvekkillerinin duruşmada hazır edilmesini istedi. "Mafya, eroin satar. Ben satmam" dedi. Ben hiçbirini satmıyorum. Yıllardır bu işlerden elimi ayağımı çektim.

Mahkeme başkanı ise "Burada eski meseleleri konuşmayacaksınız".

İstanbul 10Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu olan Sedat Şahin'in getirilmezken, Burhanettin Saral hazır edildi. İki grup arasındaki hesaplaşma nedeniyle öldürüldükleri iddia edilen Abbas Ata, İbrahim Akyıldız ve Yakup Çelik'le ilgili dava, İstanbul 10. Hem adliye binasının dışında, hem duruşma salonunun yer aldığı koridorda hem de salon içinde jandarma sıkı tedbirler aldı.

Fenerbahçe'den transferde Rachid Ghezzal girişimi
Yönetim ayrıca orta alana da Mehmet Ekici'nin dışında bir isim daha alabileceği kulislerde konuşuluyor. Yönetim şimdi de Lyon'lu Rachid Ghezzal ve Newcastle United'lı Alexandar Mitrovic " i bitirmek istiyor.

Sedat Şahin "güvenlik" sebebiyle duruşmaya getirilmedi. Şahin "Siz bana bunun cezasını ister verirsiniz ister vermezsiniz". Bunu kabul etmiyorum. Ben mafya lideri değilim. O kisve bana bol gelir. Ben 19 Mayıs 2016'da silahlı saldırıya maruz kaldım. "Aleyhime konuşan Burhanettin Saral, nezaretin önünden geçtiğimde korkudan yüzüme bakamadı" dedi. Saral'ın bu çıkışı üzerine davanın tarafları yerlerinden kalkarak birbirlerine laf attı. Bundan sonra ortalık karıştı ve jandarma saralı sakinleştirmeye çalıştı. "Sana dönüp bakmayan namerttir" diye bağırdı. Madem dışarda hesaplaşamadık, görüşemedik. İzleyici sırasında turan bir kişi de bağırmaya başlayınca polis ve asker araya girerek sanıkları güçlükle yerlerine oturtabildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Şahinler ve Sarallar grubu olarak bilinen organize suç örgütleri yönetici ve üyelerine yönelik 74 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı. Sonra yollarımız ayrıldı, 20 sene oldu. Örneğin Bafra'daki Saralları onlar tanımazdı.

Saral ailesinin tamamıyla bir derdi olmadığını söyleyen Şahin, "Kardeşimin vurulmasına kim imza attıysa benim derdim onunladır" dedi. Diyecegim kim birbirini yiyorsa yesin, yeter ki benimle uğraşmasınlar. Burhanettin Saral, Sedat Şahin'in ifadelerine cevap vermek istediğini söyledi. Sarallarla 5 yıl arkadaşlık yaptık. Jandarmalar Sedat Şahin'in oturduğu yer ile kürsüde bulunan Burhanettin Saral arasında önlem aldı. "Hüseyin Saral öldürüldü ve bu süreç başladı". Ailenin öteki takımları bir araya geldi, ateşkes oldu.

Paris'in ünlü Notre Dame katedralinde silah sesleri
Saldırıya ilişkin Paris Antiterör Savcılığı soruşturma başlatırken, polis Katedral etrafında güvenlik çemberi oluşturdu. Paris , geçtiğimiz yıllarda düzenlenen terör saldırıları nedeniyle yüksek güvenlik önlemleri altında yaşıyor.

Saral, 17-25 aralık sürecinden önce de FETÖ'nün CIA ve MOSSAD ajanı olduğunu söylediğini iddia ederek, "FETÖ benim adımı kullanarak bir kumpas yaptı". Mahkeme Başkanının, "Kendisinden son derece korkulan bir isimmişsin" dedi. Alaattin Saral ile iki kez karşılaştım Bafra'da.

Sedat Şahin'in "Benim kardeşimi öldürdüler".

İddianamede, tutuklu sanık Burhanettin Saral ile firari sanıklar Barış Saral ve İlyas Saral'ın suç örgütü yöneticisi olduğu ve örgütün tüm eylemlerinden sorumlu olduğu gerekçesiyle, Sedat Şahin'in Beykoz'daki villasında Şahin'i ve kayınvalidesini öldürmeye teşebbüs suçundan 26 yıldan 40 yıla, bir kişinin öldürülmesi suçundan ise müebbet hapis cezası isteniyor.

İzmir'de asker Halil Ersoy şehit oldu
Uzman onbaşı Ersoy'un şehit olduğu haberi Balıkesir'in Altıeylül İlçesi'ndeki baba ocağına İlçe Kaymakamı tarafından verildi. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da aileyi ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Sedat Şahin: