Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Boston Dynamics, SoftBank'a satılıyor!

Boston Dynamics, SoftBank'a satılıyor!

10 Haziran 2017

Google'ın çatı şirketi Alphabet'in bir süredir robot üretimi konusunda faaliyet gösteren şirketi Boston Dynamics'i elden çıkarmaya çalıştığı biliniyordu.

Robot üretme ve geliştirme işi Google'ın son yıllarda yaptığı en yenilikçi işlerden biri olarak kabul ediliyordu. Bugün yapılan açıklamalara göre ise Boston Dynamics bir diğer Japon teknoloji devi SoftBank'a satıldı.

Dosso Dossi Fashion Show
Dosso Dossi Fashion Şov'un baş mankeni Adriana Lima , Brezilyalı meslektaşlarıyla Türkiye'de olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Serik ilçesindeki The Land of Legends Theme Park'ta hazırlanan podyuma, ilk manken olarak ünlü model Adriana Lima çıktı.

Softbank ayrıca yine robot teknolojileri geliştiren Schaft'ı da Alphabet grubundan satın aldı. 2013 yılında Google'ın robotik projeler için satın aldığı Boston Dynamics ile ilgili istediği projeleri gerçekleştirememiş olsa gerek satılmasına karar verildi.

Boston Dynamics'in kurucusu ve CEO'su olan Marc Raibert, teknoloji alanında devrim yaratma potansiyeline sahip olan SoftBank'ın bir parçası oldukları için heyecan duyduklarını ve birlikte gelişmiş robotlar üretmek için sabırsızlandıklarını dile getirirken SoftBank CEO'su Masayoshi Son ise satın alma kararını günümüzde insanların çözemediği problemlerde robotların kilit rol üstleneceğini ve dünyanın en gelişmiş, dinamik robotlarını üreten şirketle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağını söyleyerek açıkladı.

İzmir'de asker Halil Ersoy şehit oldu
Uzman onbaşı Ersoy'un şehit olduğu haberi Balıkesir'in Altıeylül İlçesi'ndeki baba ocağına İlçe Kaymakamı tarafından verildi. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da aileyi ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Başlangıçta Massachusetts Institute of Technology'den ayrılan 25 yaşında bir şirket olan Boston Dynamics, Atlas ve BigDog gibi iki ayaklı ve dörtlü robotlarıyla dünyada büyük ün kazanmayı başardı.

Daha önce de Google'ın Boston Dynamics şirketini satılığa çıkaracağına dair iddialar ortaya atılmıştı.

Birleşik krallık'taki erken genel seçim
Politika muhabiri Jim Pickar imzalı bir başka analizde ise Corbyn'in partisi içindeki ideolojik mücadeleyi kazandığı belirtildi. Gazete ayrıca Corbyn'in ülkenin dört bir yanında 100 miting ile taraftarlarını heyecanladırmasının etkili olduğunu kaleme aldı.

Boston Dynamics, SoftBank'a satılıyor!