Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Kanser hastaları ilaç parası ödemeyecek

Kanser hastaları ilaç parası ödemeyecek

10 Haziran 2017

O ilaçlar şöyle; meme kanseri, böbrek kanseri, hodgink lenfoma kanser ilaçları ile yeni nesil HIV ilacı. SGK, yeni SUT düzenlemesiyle ilacın 60 miligramını da geri ödeme listesine alarak hastaların hizmetine sundu. Kemik kanseri, sindirim sistemi hastalığı, meme kanseri, böbrek kanseri ve bağışıklık sistemi kanseri tedavilerinde kullanılan dört yeni ilaç da ödeme listesine ilave edildi. Doktorların reçetelemesi halinde ilacın yurtdışından ücretsiz temini sağlanacak. İlacın piyasa değerinin kutu başı bin 600 euro olduğu öğrenildi.

Apple iOS 11'i tanıttı! işte merakla beklenen iOS 11 özellikleri
Ve iMessage için belki de en büyük yenilik Apple Pay aracılığı ile konuştuğunuz kişiye hızlıca para gönderebileceksiniz. Live Photos ile çekilen fotoğraflarda en iyi kareyi artık fotoğraflar uygulaması üzerinden seçebileceksiniz.

SGK, HIV virüsü taşıyan hastalar için de bir ilacı geri ödeme listesine aldı. AIDS hastaları en ileri teknoloji ilaçlarda derdine derman bulabilecek.

Katar krizinin ardından Trump'tan ilk açıklama!
Corbyn, "Evet, Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkelerinden başlayarak birkaç zorlu konuşma yapmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

IOS 11 ile birlikte Wi-Fi şifresi istemek tarihe karışıyor
Bu durum bir şekilde Apple'ın da ilgisini çekmiş olacak ki kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde şifre paylaşımına imkan veren yeni bir özelliği iOS 11'de kullanıma sunuyor .

Kanser hastaları ilaç parası ödemeyecek