Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Başank Işık, şehit Yarbay Yakut'un ailesini ziyaret etti

Başank Işık, şehit Yarbay Yakut'un ailesini ziyaret etti

11 Haziran 2017

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, dünyanın zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "O barış rüzgarlarının estiği dönemler geride kaldı, pek çok tehdidin pek çok belirsizliğin artık gündemde olduğu bir konjonktür yaşıyoruz" dedi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Irak sınırının sıfır noktasındaki Dağlıca Üs Bölgesi'nde sahur yapan Bakan Işık, ziyaretin ardından bu sabah kritik incelemeler yaptı.

Burada şehit Yarbay Yakut'un annesi Sebahat Yakut ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Bakan Işık, bir süre kaldığı şehit Yakut'un evinden ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik yorumu
Başbakan Yıldırım ve Milli Savunma Bakanı Işık " Gündemimizde yok " dediler ama Cumhurbaşkanı Erdoğan onlarla aynı fikirde değil. Binali Beyle konuşalım değerlendirme yapalım. "Gerekirse gündeme alırız" dediğini yazdı .

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile birlikte Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel de eşlik etti.

Bakan Işık, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Hakkari'deki Selahaddin Eyyübi Havalimanı'nda Vali Cüneyit Orhan Toprak ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Bu vatanın üzerinde yaşayan her bir kardeşimizin bu ülkenin sağladığı imkanlardan yararlanmada eşit hakka sahip olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Şehit Aybüke öğretmeni şehit eden hainin görüntüleri ortaya çıktı
Olay yerinden uzaklaşan araç, Bekirhan Belde Jandarma Karakolu önünde uygulama yapan güvenlik güçlerince durdurulmaya çalışıldı. Amca Fatih Yalçın, Türkiye için binlerce vatan evladının şehit olduğunu belirterek, "Bizim ailemize de nasip oldu".

Şehitleri birer kılavuz olarak nitelendiren Işık, "Şehitlerimiz bu ülkenin, milletin, birliğinin, beraberliğinin en önemli, anlamlı işaretleridir." ifadesini kullandı. Bu bir, beraber olmanın bedelini de hep beraber çok zaman ödedik. Ülkemizin her bir karışına hizmet götürmenin gayreti içerisindeyiz. Bunu hep birlikte yapacağız.

"Önümüzdeki süreç Yüksekova'nın çok daha güçlü bir merkez haline gelmesini sağlayacak". Hakkari'yi, Şırnak'ı, Cizre'yi, Siirt'i, Batman'ı Edirne'den, Tekirdağ'dan, İstanbul'dan, Ankara'dan, İzmir'den ayırmaya çalışanlar hiçbir zaman bu emellerine nail olamayacaklar. "Bu noktada her kim farklı düşünürse, bilsin ki alacağı cevap açıktır" şeklinde konuştu. Savunma Bakanı Işık, Yüksekova'da iftar yaptı.

Fenerbahçe'den transferde Rachid Ghezzal girişimi
Yönetim ayrıca orta alana da Mehmet Ekici'nin dışında bir isim daha alabileceği kulislerde konuşuluyor. Yönetim şimdi de Lyon'lu Rachid Ghezzal ve Newcastle United'lı Alexandar Mitrovic " i bitirmek istiyor.

Başank Işık, şehit Yarbay Yakut'un ailesini ziyaret etti