Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Bekirhan Belde Jandarma Karakolu önünde bir araç patladı: Yaralılar var

Bekirhan Belde Jandarma Karakolu önünde bir araç patladı: Yaralılar var

11 Haziran 2017

Bu saldırıda da olay yerinde bulunan iki asker ve bir vatandaş yaralanmıştı. Zarar gören araçların olmasından dolayı ise patlamanın olduğu bölge güvenlik çemberine alınıp incelenmeye başlandı. İlk belirlemelere göre PKK'lı teröristlerin bombalı araçla karakolu hedef aldığı, ancak sıkı güvenlik önlemi sayesinde yaklaşamayınca aracı kontrol noktası önünde infilak ettirdiği ortaya çıktı.

Batman'ın Kozluk ilçesinde bir öğretmenin yaşamını yitirdiği silahlı eylem ile jandarma karakoluna yönelik saldırının aynı PKK'lı teröristlerce gerçekleştirildiği bildirildi. M.F., ifadesinde, saat 09.20 sıralarında, ilçenin Tepecik Mahallesi Üçyol mevkinde bulunan Hazo Taksi Durağı'nda yanına gelen erkek bir şahsın, kendisine Ağaçlık mevkiisine gideceğini söylediğini belirterek, araca binerek Batman istikametine devam ettikleri sırada, yol üzerinde elinde siyah bir poşet bulunan bir erkek şahsı aldıklarını anlattı.

Bakan Özlü, sanayi üretimi verilerini değerlendirdi
Sanayi üretimindeki artışta özellikle imalat sanayindeki artış sürükleyici olmuştur. Hatay Hassa organize sanayi bölgesi Türkiye için oldukça önemli bir konumda olacak.

Teröristlerin bomba yüklü aracı infilak ettirmesi sonucu yaralılar olduğu belirtilirken, bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi sevk edildi. Bunların hiçbirini yapamadan, olaylardan habersiz, sırf o yoldan geçti diye, "kör kurşunun kurbanı oldu.' Hedef başkaydı, kurban başkaydı, hedef şaştı".

Öte yandan Batman'ın şehir merkezinde bir terörist elindeki uzun namlulu silah ile rastgele etrafı taradı. Ş.A.Y. ise İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bozdağ: Gülen'in vatandaşlıktan çıkarılması iade edilmesine engel değil
Türk Milleti adına Türk yargısı ondan yaptıklarının hesabını soracaktır. Bakanlar Kurulu çıkarıp çıkarmayacağına kendi ayrıca karar verecek.

Batman Valiliği, bölücü terör örgütü PKK militanlarının peş peşe düzenlediği saldırılarla ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Şiddetli patlamada teröristlerden birisi olay yerinde öldü, kaçan teröristin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

IOS 11 ile birlikte Wi-Fi şifresi istemek tarihe karışıyor
Bu durum bir şekilde Apple'ın da ilgisini çekmiş olacak ki kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde şifre paylaşımına imkan veren yeni bir özelliği iOS 11'de kullanıma sunuyor .

Bekirhan Belde Jandarma Karakolu önünde bir araç patladı: Yaralılar var