Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz Katar'a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz (1)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz Katar'a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz (1)

11 Haziran 2017

"Bu çerçevede teröre olan mali yardımın kesilmesi için acil olarak harekete geçilmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu. Biz, aç ya da susuz Katar'daki kardeşlerimizin yanında olmak onlara yardım ettiğimizden dolayı rahatsız olanlar var kusura bakmayın biz Katar'a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bu akşam Amerikan Dışişleri Bakanı bir açıklama yaptı, Tillerson.

Ne diyor Rabbimiz, "biz nice az inanmış toplulukları, inanmamış kalabalıkların üzerine galip kıldık" diyor. Katar Krizini çözüme kavuşturmak için kardeşliğimizi ortak payda da buluşturmak için yoğun bir diplomasi trafiği yürütüyoruz. Washington'da konuşan Tillerson, "Gıda eksikliği olduğunu, ailelerin zorla parçalandığını ve çocukların okullarından alındığını görüyoruz" dedi.

Erdoğan ile Putin telefonda görüştü
Görüşmede Katar krizini ele alan iki liderin tarafların uzlaşmacı bir tavır sergilemeleri gerektiği üzerinde durduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir telefon görüşmesi yaptı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdel Rahman El Tani'yle bir araya geldi. Ortadoğu'da hiçbir ülkeye adım atmamış dünyayı batıdaki 3-4 ülkeden ibaret sanan bu zat bölgedeki kriz hakkında kendince ahkam kesiyor. Kendi ülkesinden dahi bi haber bu şahsın 1,7 milyarlık İslam dünyasının kaderini ilgilendiren böylesine hassas bir konuda birilerinin ağzı ile konuşması ülkemiz adına utanç meselesidir. Siz bir yanlışı düzelttiniz, siz doğru olmayan bir adımı doğrulttunuz. İnşallah bundan sonra partimizin tüm katmanlarında bulunan kardeşlerimizle sık sık görüşeceğiz. İstanbul 50'nin çok çok üstünde oranlar ile Türkiye'nin kaderini değiştirecek kararlar alacak ben buna inanıyorum.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları: Bizler bugüne kadar hep kararlı yürüdük ama planlı yürüdük. Bizler sürekli çalışan devamlılık arz eden çalışmalarla inşallah İstanbulumuzu 16 Nisan'da olduğu gibi bunun çok çok iyi bir şekilde kazanacağız. Hücre yenilenmesini sağlamamız lazım. Çünkü bir metal eskimesi var, bunu atmamız lazım.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Bu çalışmalarda rehavet bize yakışmaz". Ne yazık ki Ramazan'ın temsil ettiği değerler hayatımıza yeteri kadar nüfuz etmiyor. Son günlerde körfez bölgesindeki kardeş ülkeler arasında yükselen tansiyon tüm Müslümanların Ramazan sevincine gölge düşürmüştür. Liderler ve körfez halkı size sesleniyorum.

Galaxy A3 (2016) Nougat Güncellemesi Geliyor!
OTA üzerinden indireceğiniz güncelleme ile sistem hem Android Nougat'a yükselecek hemde telefonda yaşanan sorunlar çözülecek. Akıllı telefonunuzun Ayarlar / Güncelleme menüsüne giderek güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Stephane Dujarric, Suudi Arabistan devletinin hazırlamış olduğu terör listesinde adı bulunan Katarlı hayır kuruluşlarıyla Birleşmiş Milletler'in sağlam ilişkilerinin olduğunun altını çizdi.Dujarric, içinde bulunduğu savaş atmosferi sebebiyle yıpranan ve fakirleşen ülkelerde hayat kurtarma operasyonlarında bulunan yüksek profilli Katarlı hayır kuruluşlarının Suudi Arabistan'ın hazırlamış olduğu terör listesinde yer almasının BM'yi alakadar etmediğini ifade etti. "Böyle bir kavganın kazanan tarafı bölgemizdeki istikrarsızlıktan, gerilimlerden, kan ve gözyaşından beslenen odaklar olacaktır". Türkiye ne odu gidiyor mu darbe neticeye ulaştı mı bunu iyi takip edenleri nasıl paraların harcandığnıı çok iyi biliyoruz.

Türkiye'nin 'sorunun çözülmesi için yapıcı çalışmalarını sürdüreceğini' aktaran bakan, şunları kaydetti: "Sayın Cumhurbaşkanımız bu hadiseden, krizden dolayı duyduğu üzüntüyü vurgularken özellikle Ramazan içinde dinimize, inancımıza ve geleneklerimize maalesef aykırı olan bu üzücü hadisenin bir an önce Ramazan bitmeden, bayramdan önce çözülmesi gerektiğini de vurgulamıştır. Nasıl paralar harcandığını çok iyi biliyoruz" şeklinde konuştu.

Kanser hastaları ilaç parası ödemeyecek
SGK , yeni SUT düzenlemesiyle ilacın 60 miligramını da geri ödeme listesine alarak hastaların hizmetine sundu. O ilaçlar şöyle; meme kanseri, böbrek kanseri, hodgink lenfoma kanser ilaçları ile yeni nesil HIV ilacı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz Katar'a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz (1)