Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik yorumu

11 Haziran 2017

Başbakan Yıldırım ve Milli Savunma Bakanı Işık "Gündemimizde yok" dediler ama Cumhurbaşkanı Erdoğan onlarla aynı fikirde değil. AKP İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı geçen gün AKP'nin iftarı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bedelli askerlikle ilgili soru sorduğunu sosyal medya hesabından açıkladı. Fakat bedelli askerlik konusu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin 'SMA hastalar için kaynak oluşturması şartıyla' yapmış olduğu teklifin ardından tekrar gündeme gelmişti. Bizim programımızda, Hükümetin gündeminde bedelliyle ilgili bir konu yok.

Buna karşılık Başbakan Binali Yıldırım, "Böyle bir şey yok". AHaber'in haberine göre, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları kurucu üyesi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, İstanbul'da 9 Haziran'da düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı iftarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarında geçen bir diyaloğu sosyal medya hesabından paylaştı.

Kanser hastaları ilaç parası ödemeyecek
SGK , yeni SUT düzenlemesiyle ilacın 60 miligramını da geri ödeme listesine alarak hastaların hizmetine sundu. O ilaçlar şöyle; meme kanseri, böbrek kanseri, hodgink lenfoma kanser ilaçları ile yeni nesil HIV ilacı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanıtı ise hiç de olumsuz değil. Yazıcı, Erdoğan'ın kendisine "Söz vermeyeyim ama durumunun farkındayım". Binali Beyle konuşalım değerlendirme yapalım. "Gerekirse gündeme alırız" dediğini yazdı.

Selma Yazıcı, Twitter'daki mesajlarında Cumhurbaşkanı'na "Bunu böyle yazayım mı?" dediğini Erdoğan'ın da "Yaz" dediğini aktardı.

Parasını unutanlar için son tarih : 15 Haziran
Müşterilerin başvurmamaları halinde bankada yasa gereği zaman aşımına uğramış bakiyeler, TMSF'ye devredilecek. Bu hesaplarda bulunan paralar bir süre sonra TMSF " ye ya da Güvence Hesabı " na devrediliyor.

İşte Yazıcının milyonlarca "bedelli" bekleyen gence müjde olacak o twitter mesajları.

İzmir'de asker Halil Ersoy şehit oldu
Uzman onbaşı Ersoy'un şehit olduğu haberi Balıkesir'in Altıeylül İlçesi'ndeki baba ocağına İlçe Kaymakamı tarafından verildi. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da aileyi ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik yorumu