Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Şehit Düşen Askerlerimiz Ve Aybüke Yalçın Kalbimizde Hep Yaşayacak"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Şehit Düşen Askerlerimiz Ve Aybüke Yalçın Kalbimizde Hep Yaşayacak"

11 Haziran 2017

Batman'ın Kozluk ilçesinde bir teröristin uzun namlulu silahla bir aracı taraması üzerine, tesadüfen başka bir araçla olay yerinden geçerken kurşunların hedefi olan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın söylediği türkü yürekleri parçaladı.

Batman'da yapılan törenin ardından şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın cenazesi uçakla Ankara'ya, buradan da karayoluyla memleketi Çorum'un Osmancık İlçesi'ne getirildi.

Golden State deplasmanda da kazandı
Cavaliers'tа LeBrоn James'in 29 sayı, 14 asist, 11 ribаuntluk " triple-double" ı mağlubiyeti engelleyemedi. Karşılıklı basketlerle geçen ikinci çeyrekte de oyunun dengesi değişmedi.

Kızının tabutu başında konuşan Sadık Yalçın, Türklerin 5 bin yıldır bu topraklarda olduğunu belirterek, "5 bin yıl değil, 500 bin yıl daha buradayız Allah'ın izniyle". Genç öğretmenin seslendirdiği, Mağusa Limanı adlı türkü, içerisinde geçen "Beni öldürende yoktur din iman" sözleriyle sosyal medyada paylaşıldı. "Şu dünyadan bir nesneye yanar için göynüm özüm, gencecik iken ölenlere gök ekini biçmiş gibi". Elinde öğrencilerine vereceği takdir ve teşekkür bölgeleri ile poz veren Şenay Aybüke Yalçın'ın karne günü öğrencileriyle de fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı. "Milli Eğitim meşalemiz sağ olsun" ifadelerinde bulundu. "Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın ve şehit Jandarma Uzman Çavuşumuz Soner Fazlıoğlu olmak üzere, bu vatan toprakları, ayyıldızlı bayrağımız ve değerlerimiz için ebediyete intikal eden tüm şehitlerinizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum" dedi.

Eğitim-İş, Şenay Öğretmen'in yaşamını yitirdiği terör saldırısının ardından bir mesaj yayımladı.

Zlatan Ibrahimovic'in Manchester United defteri kapandı!
Ibrahimovic yüksek performansına rağmen, Manchester United'in Anderlecht'i ağırladığı UEFA Avrupa Ligi çeyrek final rövanş maçında sakatlanmıştı.

Kozluk Çok Programlı Lisesi Müdürü Mahmut Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, PKK'lı teröristlerin saldırısında hayatını kaybeden müzik öğretmenleri Yalçın'ın adının, okullarındaki müzik atölyesine verileceğini söyledi. Bize her konuda çok desteğini gördük. 2016 yılının Ekim ayında ilçeye müzik öğretmeni olarak atanan ve saldırıda Ağır yaralı olarak İlçe Devlet Hastanesine kaldırılan Yalçın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. "Çok üzüldük, keşke böyle olmasaydı".

Giyen Kişiyi Görünmez Hale Getiren Bir Pelerin Geliştirildi!
Konuyla ilgili yayınlanan basın bildirisinde bu teknolojinin önümüzdeki dönemlerde, savunma alanında yaygın şekilde kullanılacağından bahsedildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: