Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Parasını unutanlar için son tarih : 15 Haziran

Parasını unutanlar için son tarih : 15 Haziran

11 Haziran 2017

Şimdiye kadar bankada ve sigortada parasını unutan yaklaşık 655 bin kişi bulunuyor.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi ve herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabi oluyor.

Parasını unutan kişi sayısı ise 654 bin 761.

Survivor'a damga vurdu Sabriye ailesini Adem ile tanıştırdı!
Survivor'da eleme gecesinin yankıları sürerken; Kıbrıs Finali öncesinde 3 kişinin daha eleneceği artık resmen duyuruldu. Oyun tek tur üzerinden ve 10 galibiyet alanın kazandığı kurallarla oynandı.

Bankalardan ve Sigorta şirketlerinden 15 Haziran 2017 tarihine kadar unuttuğu meblağı tahsil etmeyen vatandaşların paraları ya TMSF'ye ya da Güvence hesabına devredilecek. Şimdi bu paralar için son tarih olarak 15 Haziran 2017 olarak belirlendi. Bu hesaplarda bulunan paralar bir süre sonra TMSF " ye ya da Güvence Hesabı " na devrediliyor.

Bu arada yıl başında sigorta şirketleri, paralarını unutan sigortalıların listesini yayınlarken, hak sahiplerine 15 Haziran uyarısında bulunmuştu.

Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan hesaplarla ilgili süreç devam ederken, Bankacılık Kanunu gereği unutkan mudiler için çağrılar da yapılmaya başlandı. Unutulan toplam para miktarının ise; yaklaşık 115 milyon lirası banka hesaplarında, 42 milyon lirası ise sigorta şirketlerinde bulunuyor.

Vatanım Sensin 2. Yeni bölüm fragmanı: Final bölümü fragmanı
Azize'nin aldığı mektuptaki hakikat ne? Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Vatanım Sensin 31. son bölüm fragmanı yayınlandı. Cevdet, vatana asla ihanet edemeyeceğini biliyordu fakat ailesinin infaz edilmesine de göz yumması mümkün değildi.

Müşterilerin başvurmamaları halinde bankada yasa gereği zaman aşımına uğramış bakiyeler, TMSF'ye devredilecek.

Bankalarda Unutulan Paralarla ilgili liste geçtiğimiz ay TBB'den kaldırılmıştı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vahdettin Ertaş, daha önce AA muhabirine yaptığı açıklamada, yatırım kuruluşları tarafından YTM'ye yapılan bildirimler çerçevesinde, 2017 yılı içerisinde 419'u tüzel, 37 bin 600'ü gerçek kişi olmak üzere toplam 38 bin 19 hesabın zaman aşımına uğrayacağını söylemişti.

FETÖ'den gözaltına alınan Metropoll Araştırma'nın sahibi Özer Sancar hakkında karar
Tekirdağ Namık Kemal Üniversite'sine yapılan FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 36'ya yükselirken, bu kapsamda NBA'da oynayan Basketbolcu Enes Kanter'in babası Prof.

Parasını unutanlar için son tarih : 15 Haziran