Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Trump - Merkel krizi giderek büyüyor! Paris İklim Anlaşması bahane

Trump - Merkel krizi giderek büyüyor! Paris İklim Anlaşması bahane

11 Haziran 2017

ABD'nin en büyük nüfusuna sahip eyaleti Kaliforniya'nın Valisi Jerry Brown da iklim değişikliği konusunda New York eyaletiyle iş birliğine hazır olduğunu aktardı.

Trump'ı "geleceği reddetmekle" suçlayan Obama, Paris Anlaşması'nda kalan ulusların, yaratılan istihdam ve endüstrilerden faydalanacak ülkeler olacağını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, küresel iklim değişikliği sorunuyla ilgili Paris Anlaşması'ndan çekildiklerini açıklayacağı bildirildi. ABD'nin diğer ülkelerin önünde yer alması gerektiğine inanıyorum.

WMO, Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan ABD'yi geri çekme kararının 21. yüzyıl sonu itibariyle küresel sıcaklıkları 0,3 derece artırabileceği uyarısında bulundu.

Samsung Galaxy Note 8 İlk Görüntüler Sızdı
PoyocoTech tarafından paylaşılan Note 8 tasarım detaylarında ise dikey pozisyonda çift arka kamera yine gözden kaçmıyor. Daha önce 5 megapiksel çözünürlükte olan kamera bu yıl 13 megapiksel ile karşımıza çıkıyor.

ABD, Suriye ve Nikaragua ile birlikte Paris İklim Anlaşması'nda imzası olmayan ülkeler arasına girdi.

Obama döneminde ABD Dışişleri Bakanı olan John Kerry de Trump'ın kararını "Amerikan tarihindeki en başarısızlığa neden olan eylem" olarak yorumladı. "AB, Trump yönetiminin ABD'yi Paris İklim Anlaşması'ndan tek taraflı olarak çekeceğini açıkladığı karardan ötürü derin üzüntü duyuyor" ifadesini kullandı.

Anlaşmanın destekçileri, Amerika'nın çekilmesinin diğer ülkelerin taaahütlerini yerine getirme kararlılığını zayıflatabileceği hatta daha fazla ülkenin anlaşmadan çekilebileceğinden endişe ediyor.

"İklim değişikliği " nin uydurma olduğunu iddia eden ABD Başkanı Trump enerji politikasında fosil yakıta ağırlık vereceğini duyurmuş ve çevre koruma yönetmeliklerini büyük ölçüde yürürklükten kaldırmıştı. Bu yüzden Başkan Trump'a minnettar olmalıyız.

Birleşik krallık'taki erken genel seçim
Politika muhabiri Jim Pickar imzalı bir başka analizde ise Corbyn'in partisi içindeki ideolojik mücadeleyi kazandığı belirtildi. Gazete ayrıca Corbyn'in ülkenin dört bir yanında 100 miting ile taraftarlarını heyecanladırmasının etkili olduğunu kaleme aldı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Avrupalı liderlerle bir araya gelen Trump'ın söz konusu anlaşmayla ilgili kararını bu ziyaret dönüşünde açıklayacağını bildirmiş, kararın ne olduğuyla ilgili spekülasyona girmeyeceğini söylemişti.

"Bu bizim çocuklarımızın geleceği değildir, bizim dünyamızın geleceği değildir." diyen Macron, Paris anlaşmasının yeniden müzakere edilemeyeceğini dile getirdi. "Gerçeklik sizin geçiştirdiğiniz başka bir siyasetçi değil" açıklamasında bulundu.

Trump, Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısında "Amerikalılar için kötü bir anlaşma" şeklinde konuştu.

Boston Dynamics, SoftBank'a satılıyor!
Robot üretme ve geliştirme işi Google'ın son yıllarda yaptığı en yenilikçi işlerden biri olarak kabul ediliyordu. Daha önce de Google'ın Boston Dynamics şirketini satılığa çıkaracağına dair iddialar ortaya atılmıştı.

Trump - Merkel krizi giderek büyüyor! Paris İklim Anlaşması bahane