Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Bahreyn Dışişleri Bakanını kabul etti

Bahreyn Dışişleri Bakanını kabul etti

13 Haziran 2017

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Katar" sorununun Ramazan bayramına kadar çözülmesi gerektiğini söylediğini iletti. Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, "Bahreyn Dışişleri Bakanı'yla yapılacak görüşmelerde bölgedeki son gelişmeler ele alınacaktır" denildi. Çavuşoğlu, "Katar krizinin barışçıl bir şekilde çözülmesi için çabalarımız devam edecek" dedi. Kardeşler arasında sorun olabilir, itilaf olabilir ama kardeşler arasında itilafın çözüm yeri diyalogtur, istişaredir.

"Katar'a karşı Körfez'deki bazı dost ve kardeş ülkeler maalesef bir yaptırım içine girdiler". Oturumda başka ülkelerle imzalanan anlaşmalar da imzalanmıştır.

Yusuf Yazıcı'nın ilginç yükselişi dikkat çekiyor
Ersun Yanal yönetimi doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren karadeniz ekibi Yusuf Yazıcı' yı satmaya sıcak bakmıyor. Yusuf Yazıcı bu sezon Trabzonspor formasını 22 maçta terletti ve bu karşılaşmalarda 6 gol 10 asistlik performansla oynadı.

Katar krizi devam ediyor.

Çavuşoğlu, Katar'daki Türk askerlerinin, belirli bir ülkenin değil, Körfez bölgesinin güvenliği için orada bulunduğunu da ifade etti. "Bunların özellikle ramazan ayında istenmeyen sonuçlar olduğuna inanıyoruz, bunlar bir an önce çözülmelidir." açıklamasını yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sıralarda Bahreyn Dışişleri Bakanı Al-Khalıfa'yı kabul etti.

İftar sonrası konuşma yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan ramazan ayında bir araya gediklerini belirterek, burada birlik ve beraberliğin temsil edilmesini görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Bakan Özlü, sanayi üretimi verilerini değerlendirdi
Sanayi üretimindeki artışta özellikle imalat sanayindeki artış sürükleyici olmuştur. Hatay Hassa organize sanayi bölgesi Türkiye için oldukça önemli bir konumda olacak.

Bahreyn Dışişleri Bakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinde Katar'ın yaptığı olduğu eylemleri, girişimleri, icraatları anlattığını belirterek, "Bundan sonraki süreçte de meselenin çözümlenebilmesi için Katar'ın bir kez daha aynı şekilde davranmamasının garanti altına alınması gerektiğini söyledim".

Suudi Arabistan liderliğindeki ablukaya katılan ülkeler, Katar'ın terörü desteklediğini savunuyor ve Müslüman Kardeşler'le bağını kesmesini istiyordu. Diplomatik ablukayı hava sahalarının kapatılması, Katar vatandaşlarının sınır dışı edilmesi izledi.İrili ufaklı sayıları 10'u bulan ülkelere karşı, Türkiye Katar'ın yanında yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik yorumu
Başbakan Yıldırım ve Milli Savunma Bakanı Işık " Gündemimizde yok " dediler ama Cumhurbaşkanı Erdoğan onlarla aynı fikirde değil. Binali Beyle konuşalım değerlendirme yapalım. "Gerekirse gündeme alırız" dediğini yazdı .

Bahreyn Dışişleri Bakanını kabul etti