Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Lise'de sınıfları kız ve erkek diye ayıran müdüre soruşturma

Lise'de sınıfları kız ve erkek diye ayıran müdüre soruşturma

15 Haziran 2017

Okul Müdürü Faruk Özarslan tarafından okulun internet sayfasından yapılan duyuruda, "Okulumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren kız-erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecektir" ifadeleri kullanıldı.

İçerde, Söz, Kırgın Çiçekler; reyting yarışında zirve kimin?
Ilıcalı, Survivor'dan kimin eleneceğini açıklamasının ardından adadan gönderilen isim gönüllüler takımının başarılı isimlerinden Elif oldu.

"SİYASİ, İDEOLOJİK VE DİNİ BOYUTU YOK" Okulda 740 öğrencinin eğitim gördüğünü ve bu öğrencilerin yüzde 60'nın kız olduğunu söyleyen Okul Müdürü Ömer Faruk Özarslan, velilerden gelen istek üzerine geçen yıl ikinci dönem pilot olarak birer sınıfı kız ve erkek öğrenci olarak ayrı oluşturduklarını söyledi. Geçen yıl ikinci dönem pilot olarak uyguladık. "Uyarmadı demeyin. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ı, yasalara aykırı bu kutuplaştırıcı eylemlerde bulunan okul müdürünü cezalandırmaya çalışıyorum!" ifadelerini paylaştı.

Acun Ilıcalı'nın "Türk Televizyon Tarihinde Bir İlk" Dediği Ödül Belli Oldu
Survivor'ın bu akşam yayınlanacak bölümünde bugüne kadar Türk televizyonlarında görülmemiş bir ödül verilecek. Survivor 2017'de büyük ödül merak edilirken, büyük ödülü kazanacak yarışmacılar da belli olmaya başladı.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, okul sitesindeki duyuruyu paylaşarak; "Dünya bilimle uğraşırken bizim okul müdürleri kız ve erkek öğrencileri ayırmakla meşgul. Duyuruda hemen kaldırmalarını söyledik". Faydalarını görüşürüz aslındı. Yoksa oluşan siyasi, ideolojik ve dini boyutu yok. Çocukların eğitiminden ve kişisel gelişiminden endişe duyan hiç kimsenin ileriki yaşlarda kişilik sorunları ortaya çıkarabilecek böylesi uygulamaları kabul etmesininin mümkün olmadığı belirtilen açıklamada, karma eğitimin hedef haline getirilmesinin gerek eğitim sistemi gerekse çocukların gelişimi açısından son derece tehlikeli bir durum olduğunun altı çizildi.

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Paul le Guen
Ardından bugün Fransız teknik adam Paul Le Guen'e teklif götüren yeşil-beyazlı idarecilerin 53 yaşındaki teknik adam ile büyük ölçüde anlaşmaya vardıkları bildirildi.

Özkan'ın okulda okuyan öğrencilerden gelen maillerden paylaştığı iddiaya göre söz konusu okul müdürü, okulda sadece sınıfları değil katları da kız erkek öğrenci diyerek ayırdı. Bu şekilde daha dengeli kişilikler oluşmakta, farklı cinslerin birbirine ve farklılıklarına saygı göstermesi eğitim süreci içinde öğretilebilmektedir. Karma sınıflarımızda var. İsteyene karışık sınıf, isteyen ayrı sınıfta veririz dedik. Bunun haricinde bu uygulamayı kaldırmaya yönelik girişimin ise kanuna aykırı olacağı açıktır.

Lise'de sınıfları kız ve erkek diye ayıran müdüre soruşturma