Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » THY çalışanlarına sosyal medya yasağı

THY çalışanlarına sosyal medya yasağı

15 Haziran 2017

Türk Hava Yolları, dün yaptığı bilgilendirme notu ile çalışanlarının, sosyal medyada yaptığı paylaşımlara dikkat etmeleri gerektiğini belirttiYeni gelen düzenlemeler ile pilot ve kabin memurları üniformalı fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaşamayacak.

AirportHaber " de yer alan bilgilere göre, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu tarafından alınan karar kapsamında, şirket çalışanlarının sosyal medya hesaplarında üniforma ile fotoğraf ve video paylaşımı yapması yasaklandı.

RB Leipzig'in Bruma için yeni teklifi 15 milyon euro
Portekiz'de konuşan ve Bruma'nın transferini doğrulayan Balde, "İki kulüp arasında anlaşma sağlandı". Bruma'nın Galatasaray ile olan sözleşmesi önümüzdeki yıl 31 Mayıs'ta sona erecek.

Paylaşılan fotoğrafların THY'nin prestijine zarar verebileceğine değinen Genel Müdür Bilal Ekşi, "Kişisel sosyal medya hesaplarındaki paylaşımların içeriğinden kişiler şahsen sorumludur." dedi.

THY'nin bu uygulaması ile konulan konular A'dan Z'ye tüm çalışanları kapsıyor. Bu açıklamayla, çalışanların resmen üniformalı fotoğraf paylaşması yasaklanmış oldu. Çalışma saatleri içerisinde personellerin sosyal medya hesaplarına girerek, bu saatleri aksatmamaları üzerinden duruldu. THY, iş amaçlı kullanım için personele verdiği bilgisayar, cep telefonu, internet kullanımı ilgili kanun ve düzenlemelere uygun olarak, herhangi bir bildirimde bulunmadan takip altında tutma, gerekli gördüğü alanlarda detaylı inceleme hakkına da sahip olacak. Markaya zarar verecek ve hukuki açıdan zorluklar çıkarabilecek paylaşımlardan uzak durulacak. THY çalışanları, gizlilik unsuru taşıyan bilgileri sosyal medyadan yayınlayamayacak. Üniformalı fotoğraf ya da video paylaşımı yapılamayacak, fotoğraflarda, genel ahlak veya güvenlik konusunda verilen bilgilere dikkat edilecek.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Şehit Düşen Askerlerimiz Ve Aybüke Yalçın Kalbimizde Hep Yaşayacak"
Kızının tabutu başında konuşan Sadık Yalçın , Türklerin 5 bin yıldır bu topraklarda olduğunu belirterek, "5 bin yıl değil, 500 bin yıl daha buradayız Allah'ın izniyle".

Bu tür paylaşımların art niyetli kişiler tarafından kötü amaçlar için kullanılabileceğinin ve şirket verilerinin gizliliğini tehlikeye atabileceğinin her zaman göz önünde bulundurulması isteniyor. Sosyal medyada THY hakkında haberlere iyi niyetli olsa da yorum sahipleri ile iletişime geçmemeleri, konuyla ilgili THY birimlerini haberdar edilmesi şartı koşuluyor.

Yayınlanan bilgilendirmede, bu kuralların THY'nin ve iştiraklerinin tüm personelini kapsadığına dikkat çekti.

Samsun'da Feci Kaza! 5 Kişi Hayatını Kaybetti
Kaza , Samsun'un Çarşamba ilçesi Dikbıyık mevkisinde saat 00.10'da meydana geldi. Kısa sürede kaza yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi.

THY çalışanlarına sosyal medya yasağı