Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Tunceli'nin Pülümür Vadisi'nde teröriste yönelik operasyonda 3 PKK'lı öldürüldü

Tunceli'nin Pülümür Vadisi'nde teröriste yönelik operasyonda 3 PKK'lı öldürüldü

15 Haziran 2017

Tunceli " nin Pülümür ilçesinde güvenlik güçleri tarafından PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyon sırasında yaralanan bir kişi Erzurum'da tedavi altına alındı.

Tunceli İl merkezi ile Pülümür ilçesi arasında yer alan Pülümür vadisi içinde silahlı insansız hava araçları tarafından tespit edilen kalabalık bir PKK'lı gruba yönelik düzenlenen hava harekatında 3 PKK'lının etkisiz hale getirildiği belirtildi.

THY çalışanlarına sosyal medya yasağı
Yayınlanan bilgilendirmede, bu kuralların THY'nin ve iştiraklerinin tüm personelini kapsadığına dikkat çekti. Markaya zarar verecek ve hukuki açıdan zorluklar çıkarabilecek paylaşımlardan uzak durulacak.

Merkez ile Pülümür ilçesi arasında kalan Pülümür vadisi içinde bir grup PKK'lının eylem hazırlığı içinde oldukları istihbaratı alınması ile bölgeye silahlı 2 insansız hava aracı gönderildi. Bölgeye gece görüşlü helikopterlerle özel timler sevk edildi.

Yapılan arazi arama taramasının ardından 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği belirledi.

Pakistan'da Facebook'ta "İslam'a hakaret ettiği" gerekçesiyle yargılanan bir kişi idam cezasına çarptırıldı
Pakistan'da ilk kez bir kişi, sosyal medya hesabından "İslam'a hakaret ettiği" iddia edilerek idama mahkum edildi. Peygamber ve eşine hakaretle suçlanan Raza'nın davası Bahavalpur kentindeki terörle mücadele mahkemesinde görüldü.

Güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyon sırasında bir kişi yaralandı. Tunceli'deki müdahalesinin ardından ambulansla önce Erzincan'a götürülen yaralı, ardından da Erzurum'a getirilerek Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Erzurum Emniyet Müdürlüğünden bir yetkili kameralara, "Arkadaşlar yanlış haber yapmayın. Yanlış bir haber yapıp sosyal medyadakileri desteklemeyin." şeklinde konuştu.

Galatasaray'da Sabri Sarıoğlu devri sona erdi
Galatasaray altyapısında yetişen Sabri Sarıoğlu , 2003'ten bu yana A Takım'da görev yapıyordu. Aynı sezonun son maçında Gaziantepspor karşısında ise ilk 11 başladı.

Tunceli'nin Pülümür Vadisi'nde teröriste yönelik operasyonda 3 PKK'lı öldürüldü