Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Akkuyu nükleer santrali'ne 49 yıllık üretim lisansı

Akkuyu nükleer santrali'ne 49 yıllık üretim lisansı

16 Haziran 2017

Türkiyenin ilk nükleer güç santrali projesi Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) için Akkuyu Nükleer AŞye 49 yıllığına üretim lisansı verildi.

Akkuyu Nükleer Santraline üretim lisansı çıktı.

Cem Yılmaz eski sevgilisi Özge Sabuncu'dan şaşırtan yorum: Yatakta kopuyorduk!
Oğlu Kemal'in annesi Ahu Yağtu'dan boşandıktan sonra adı birçok isimle anılan komedyen Cem Yılmaz , bu sefer eski sevgilisiyle gündeme geldi.

EPDK tarafından Akkuyu Nükleer Güç Santrali için Akkuyu Nükleer AŞ'ye 15 Haziran 2017 tarihinde yürürlüğe girmek üzere 49 yıl süreli üretim lisansı verildi.

Santralin işletmeye giriş tarihi; milletlerarası anlaşmaya göre, 2025 yılı olması planlanırken şirket, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü 29 Ekim 2023 tarihine yetiştireceğini açıkladı.

Pompalı tüfekle saldırı! Yaralılar var
Açılan ateşte Ramazan P., Ahmet T. ile Furkan U. yaralanırken, saldırganlar otomobille olay yerinden kaçtı. Açılan ateş üzerine panikle sokağa çıkan mahalle sakinleri dışarıda kanlar içinde yatan üç kişiyi gördü.

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'ndan (EPDK) son dakika Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Kararı.

Akkuyu nükleer santrali ile ilgili yapılan işbirliği anlaşması, Türkiye ve Rusya arasında 2010 yılında imzalanmıştı. Rus kamu şirketi buraya kendi bulacağı finansal kaynaklarla nükleer santral yapacak ve ürettiği elektriği 15 yıllık alım garantisi ile Türk tarafına satışı gerçekleştirecek.

Melih Gökçek: Depremin suni bir deprem olabileceğini düşünüyorum
Mutlaka sokulacaksa, Türk yetkililerle beraber sokulmalı. "Varsa gemi hangi ülkeye ait?" şeklinde ifadeler kullandı. Twitter kullanıcıları Melih Gökçek'i bu yorumlarından dolayı topa tuttu.

Akkuyu nükleer santrali'ne 49 yıllık üretim lisansı