Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Ankara'daki Darbe Girişimi Davalarında İlk Karar Çıktı

Ankara'daki Darbe Girişimi Davalarında İlk Karar Çıktı

16 Haziran 2017

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Genelkurmay çatı davasında yargılanan eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı Kurmay Albay Muhsin Kutsi Barış'a da 12 yıl hapis cezası verildi.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi içindeki duruşma salonunda görülen davaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, taraf avukatları ve sanık yakınları katıldı.

Cem Yılmaz eski sevgilisi Özge Sabuncu'dan şaşırtan yorum: Yatakta kopuyorduk!
Oğlu Kemal'in annesi Ahu Yağtu'dan boşandıktan sonra adı birçok isimle anılan komedyen Cem Yılmaz , bu sefer eski sevgilisiyle gündeme geldi.

Mahkeme sanıklar arasında yer alan iki erin beraatine karar verirken firari sanık eski Tuğgeneral Ali Kalyoncu'nun dosyasının ayrılmasına hükmetti.

Davada sanıkların 18'i ağırlaştırılmış müebbet ve 12'şer yıl ceza alırken 5 sanık müebbet hapis ve 10'ar yıl ceza aldı. Duruşmanın öğleden sonraki kısmında mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını açıkladı.

Akkuyu nükleer santrali'ne 49 yıllık üretim lisansı
Akkuyu nükleer santrali ile ilgili yapılan işbirliği anlaşması, Türkiye ve Rusya arasında 2010 yılında imzalanmıştı. Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'ndan ( EPDK ) son dakika Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Kararı.

Yunus Emre Ceviz, Ömer Eraslan, Güven Kiper, Sebhetullah Demir ve Murat Sarı hakkında ise müebbet hapis cezası ile 10'ar yıl hapis cezası verildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın derdest edilmesine ilişkin 27.

İstanbul'da bir AVM'de bomba paniği
AVM dışına çıkan vatandaşların kısa süre ne olduğunu anlamaya çalıştığı ve panik yaptıkları kameralara yansıdı. Bölgeye ulaşan bomba imha uzmanı ekiplerin dedektör köpek eşliğinde alışveriş merkezindeki araması sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayında er olarak vatani görevlerini yaptıkları belirlenen Mehmet Akif Özyılmaz ve Aykut Şahin'in ise FETÖ silahlı terör örgütününü üyesi olduklarına dair delil olmadığı, silahsız 2 sanığın darbe girişimine karşı koyma imkanlarının bulunmadığı ifade edilen mütalaada, Özyılmaz ve Şahin'in beraatları istenmişti.

Ankara'daki Darbe Girişimi Davalarında İlk Karar Çıktı